Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.
View RSS Feed

Byaras

Sony, Sony Ericsson'ı satın aldı

Rate this Entry
by , 29.Ekim.2011 at 14:21 (1584 Görüntüleme)
kızılötesi Nickli Üyeden Alıntı
Sony, Sony Ericsson'ı satın aldı
Sony, 1.1 milyar euro ödeyerek Sony Ericsson'ın tamamının sahibi oldu. Bu alım, aynı zamanda şirketin sahip olduğu patentleri de Sony'e geçirmiş oldu.

Sony, Sony Ericsson'ı alarak cep telefonu üretme, lisans anlaşması yapma ve diğer tüm fikir haklarını da eline almış oldu.

ALIM UZUN ZAMANDIR BEKLENİYORDU

Sony'nin Sony Ericsson'ı alacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Özellikle kendi tablet veoyun makinelerini üreten şirket, bu alımla birlikte telefon üretimini tamamen üstüne almış oldu.

Sony üst düzey yetkililerinden Howard Stringer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, alımın Sony ve Ericsson için de faydalı olacağını dile getirdi.

SATIŞLARDA XPERIA İPİ GÖĞÜSLÜYOR

Şirketten daha önce yapılan açıklamada satışlarının yüzde 80'inin Xperia serisi telefonlardan oluştuğu kaydedilmişti. Xperia serisi cihazlar Android işletim sistemini kullanıyor.

Sony Corporation ile Telefonaktiebolaget LM Ericsson'nin yarı yarıya sahip olduğu bir ortak girişim olan Sony Ericsson, Ekim 2001'de kurulmuştu.

Sony'den yapılan resmi açıklamadan satırbaşları:

- Yüzde 100 Sony'nin sahipliğinde bir şirket çok daha hızlı hareket edecek; telefonlar Sony'nin diğer cihazlarıyla tamamen entegre olabilecek.

- Alım için Ericsson'a 1.05 milyar euro ödendi.

- Ericsson ve Sony, bundan sonra da kablosuz bağlantı alanında farklı platformları birbirine bağlamak için çalışmalarını sürdürecek.

Etiketler: hiçbiri Etiketleri Düzenle
Katagoriler
Kategorisiz

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:
iphone Teknik Servis--Mobil Apple Servisi