Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.
View RSS Feed

MaDMacH

PS3 hackerlarının peşine FBI düştü!

Rate this Entry
by , 29.Nisan.2011 at 09:16 (1186 Görüntüleme)
MaDMacH Nickli Üyeden Alıntı

MaDMacH


Siber saldırı nedeniyle oyun konsolu Playstation'ın internet hizmeti 8 gündür çökmüş durumda... FBI ve İngiliz istihbaratı korsanların peşinde...

Playstation kullanıcılarını birbirine bağlayan ve oyun, film gibi çeşitli hizmetlere erişimlerini sağlayan Playstation Network’e yapılan siber saldırının ardından durum daha da kötüleşiyor.
Sony firması saldırı nedeniyle 8 gündür Playstation Network sistemini devreye sokamıyor.
Sony firması, 77 milyon Playstation Network ve Qriocity online kullanıcısının kredi kartı bilgileri, fatura adresleri ve kişisel bilgilerinin bilgisayar korsanları tarafından çalınmış olabileceğini açıklamıştı.
Firma yetkilileri Sony’nin blog sayfasında, "Kredi kartı bilgilerinin çalındığına dair henüz delil yok ancak bu olasılığı göz ardı edemeyiz" açıklamasını yaptı.
Yetkililer, korsanların kullanıcı adları, e-mail adresleri, doğum tarihleri, sisteme giriş bilgileri ve satın alım kayıtlarına ulaşmış olabileceğine dikkat çekti.
FBI Devreye Sokuldu

Sony firması ABD Kongresi başta olmak üzere tüm kurumların devreye sokulmasını talep etti.
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, hem ABD hem de Kanada’yı kapsayacak şekilde araştırma başlattı. İngiltere’de de yönetimin PS3 krizinin aşılması için devreye girdiği bildiriliyor.
Etiketler: hiçbiri Etiketleri Düzenle
Katagoriler
Kategorisiz

Yorumlar

Trackbacks

Total Trackbacks 0
Trackback URL:
iphone Teknik Servis--Mobil Apple Servisi