Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.
 • iPhone sizi izliyormu mu?  iPhone yazılımını inceleyen güvenlik uzmanları daha önce bilinmeyen bir özelliği keşfetti.

  Güvenlik uzmanlarına göre, iPhone kullanıyorsanız attığınız her adım kaydediliyor. Çünkü cihaz gittiğiniz yerlerin bilgisini hafızaya kaydediyor
  Guardian gazetesinde yer alan habere göre, iki uzman, Pete Warden ve Alasdair Allan, yapmayı düşündükleri veri görselleştirmesi projesi için birlikte çalışırlarken gizli bir dosya keşfettiklerini, ilk anda dosyada ne kadar veri olduğundan emin olamadıklarını, daha sonra dosyadaki verileri açıp incelediklerini ve korkutucu miktarda verinin saklanmış olduğunu gördüklerini belirttiler.
  Telefonda yer alan bu gizli özellik, GPS yerine telefon şebekesi üzerinden takip ettiği için kullanıcı zaman zaman bulunmadığı mekanlarda da görülebiliyor. Telefonda saklanan bu bilgi "iPhone Tracker” adlı yazılım sayesinde gidilen yerlerin haritasını çıkarıyor. Cihaz bilgisayar ile senkronize edildiğinde harita bilgisayara yükleniyor.
  Telefon da keşfedilen bu gizli özelliğin iPad içinde de yer aldığı söyleniyor. Uzmanlar, saklanan bilgilerin üçüncü kişilerin eline ulaşmadığını söylüyor. Fakat durum, "Üçüncü kişiler hiçbir bilgiye ulaşamıyorsa, telefonda böyle bir özellik neden var?" sorusunu akıllara getiriyor.
  Apple ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.
 • Google sponsor

 • GsmkoliK Fan Club

Clash of Clans hile apk indir