Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.
 • Güneş enerjisiyle çalışan netbook


  Samsung'un tanıttığı yeni netbook, 2 saat güneşte kalarak 1 saatlik enerji depolayabiliyor.

  Samsung, dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk 10 inç ekranlı netbook PC modeli NC215S’i pazara sundu. Cihazın iki saat güneş ışığı altında tutulmasıyla 1 saatlik enerji depolayabildiği belirtildi.
  Tek şarjla 14.5 saate kadar dayanan batarya ve güçlü Intel atom işlemciyle gelen Samsung NC215S, ayrıca SuperBright yansımayı önleyici ekranı sayesinde güneş ışığı altındayken bile rahatça kullanılabiliyor.
  Cihazın elbette en çarpıcı özelliği olan güneş paneli, kapağın üstünde yer alıyor. Firma bültenine göre bu panel netbookun güneş ışığı altında otomatik olarak şarj olmasını sağlıyor. İki saat güneş enerjisiyle şarj olan netbook böylece kullanıcının karbon ayak izini de azaltmış oluyor.
  Kolay taşınabilecek şekilde tasarlanan NC215S’in PowerPlus pili bir kez tamamen şarj olduktan sonra 14.5 saate kadar dayanıyor. Bu da sürekli hareket halinde olan kullanıcılar için daha fazla özgürlük anlamına geliyor.
  Belirtildiğine göre Samsung’un PowerPlus pili 'Akıllı Şarj Teknolojisi' kullanıyor ve pilin ömrünü normal pillere oranla üç kat uzatıyor. Bu şekilde üç yıllık bir süre zarfında 1000 kez şarj oluyor. Akıllı şarj teknolojisi ayrıca daha hızlı şarjı mümkün kılarak tasarruf sağlıyor ve bu yönü ile de karbon yayılımını azaltıyor.
  PERFORMANSTA DA İDDİALI
  Hızlı başlatma özelliği Fast Start, netbookun düğmesine basıldıktan veya ekran kaldırıldıktan yalnızca birkaç saniye sonra açılmasını sağlıyor.
  Netbook’un güneş enerjisiyle şarj olabilen piline, küçük boyutlu olmasına ve çevreye duyarlı özelliklere sahip olmasına karşın, performanstan kesinlikle ödün verilmemiş. NC215S’te Intel Atom N570 çift çekirdekli işlemcinin yanısıra, Intel GMA grafik işlemci yer alıyor.
  Beklet-ve Şarj Et USB portu, akıllı cep telefonları ve MP3 oynatıcılar gibi taşınabilir cihazları, Netbook bekleme modundayken ya da kapalıyken dahi şarj edebiliyor. Eğer pil bitmişse bile NC215S güneş enerjisi ile şarj olurken bu tür cihazları şarj etmeye devam edebiliyor.
 • Google sponsor

 • GsmkoliK Fan Club

Clash of Clans hile apk indir