3gs 4.2.1 1015 hatasina cozum(3gs 4.2.1 custom firmware) (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
not:eski boot 3gsler icindir

öncelikle aşağıdaki linklerden ireb ve 4.1.2 custom firmware dosyalarını indirelim

ireb

3gs 4.1.2 custom firmware

İslemler
-Telefonumuzu dfu moda alıyoruz.(dfu mod:power ve home tuşlarına birlikte basılı tutuyoruz.telefon kapanıp ekran kararınca 5 e kadar sayıp power tuşunu bırakıyoruz) itunes uyarı verecek restore edin gibilerinden.itunesi kapatıyoruz.

-İreb programını açıyoruz.karşımıza aşağıdaki ekran çıkacak.

bu ekranda 3gs e tıklıyoruz.aşağıdaki gibi bir işlemden sonra ,

ekranda telefonumuzun dfu moda alındığını ve shift restore ile custom firmware yüklememiz gerektiğini belirten bir yazı çıkacak

artık ireb i kapatıp itunes i açabiliriz.

iPhoneunuzu bilgisayara bağlayıp iTunes i açınız.

Sol taraftaki listeden iPhonunuzu seçin. Shift tuşuna basarak sağ taraftaki Restore butonuna tıklayın.

Açılan pencereden klasörünüzü bulup 4.2.1 custom firmware ipsw dosyasını seçin ve open butonuna basın.

restore işlemi bittikten sonra telefonumuz aktivasyon ekranında kalacak.aktivasyon ve unlock için aşağıdaki işlemleri yapacağız.

1. adım
Masaüstünüze bir klasör oluşturun.

RedSn0w u burdan indirin ve klasörün içine koyun. Aynı şekilde firmware 4.2.1 i de indirip klasörün içine koyun.

4.2.1 (3GS):

Redsn0w u aynı klasör içinde zipten çıkartın.

2. adım
zipten çıkarttığınız red snow dosyasından redsnow uygulamasını çalıştırın.

3. adım
Browse tuşuna basım

4. adım
klasörün içindeki 4.2.1 firmware ipsw dosyasını seçip open butonuna basın.

burada yeni boot olup olmadığını soruyor.yeni bootsa yes eski ise no diyoruz

5. adım
Seçtiğiniz firmware onaylandıktan sonra Next butonuna basınız.

6. adım
Redsnow şimdi jailbreak verilerini hazırlayacak

7. adım
Bu pencereden install cydia ve install ipad basebandi seçiniz.(çok önemli:unlock ihtiyacı olmayanlar seçmesin ipad ı,basebandi 5.14.01 den düşük olanlar da ipad basebandi seçmesin)

Verbose boot seçeneğı boot işlemi sırasında ayrıntıları ekranda görmenize yarar ve genellikle program geliştiriciler tarafından ve ileri derece kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Cydianın seçili olmasına dikkat ediniz. Bu açıklamada ek olarak boot logo ve recovery logoda değiştirilmiştir.
Custom logo seçeneklerini seçerseniz Resim seçmenizi isteyen yeni pencereler açılacaktır. İstediğiniz resimleri seçip Open butonuna basınız.

* Boot logo seçiminde dikkat etmeniz gereken şey çözünürlüğünün boyutlandırmasının 320x480 olmasıdır buradan örnek resimlere ulaşabilirsiniz. Boot Logo, Recovery Logo

Eğer ipad baseband versiyonunuzu 06,15 e yükseltirken aşağıdaki şekilde bir uyarı alıyorsanız Install ipad Baseband seçeneğini seçip Yes butonuna basınız.

Devam etmek için Next tuşuna basın.

8. adım
Redsnow sizi cihazınızı DFU moduna almanız için yönlendirecektir.

3 saniye power tuşuna basılı tutun ardından poweri bırakmadan 10 saniye home tuşuna basın 10 saniye boyunca home ve power tuşlarına birlikte basın.

power butonunu bırakınız home butonuna basmaya devam ediniz.

9. adım
Redsnow şimdi Baseband güncellemenizi yapacak ve cihazınızı tekrar başlatacak.

10. adım
Redsnow RAM Disk ve Kernel güncellemelerini yapmaya devam edecek.

11. adım
Redsnow işlemler tamamlandığında sizi bilgilendirecektir. Bittiğinde Finish butonuna basınız. İphonunuz tekrar başladıktan sonra Springboard üzerinden Cydiaya erişebilirsiniz.

NOTLAR:
Eğer Redsnow Vista veya Windows 7 üzerinde bir sorunla karşılaşırsa Redsnowa sağ tıklayıp uyumluluk modu seçeneklerinden yönetici olarak çalıştır ve Windows XP uyumluluk modu seçeneklerini seçiniz.

UNLOCK:

Bu anlatımı takip ederek 06.15.00 baseband versiyonlu cihazınızı unlock edebilirsiniz.

cydiayı açtığımızda şu ekran geliyor, WHO ARE YOU??

kimseniz onu seçin işte ben user seçtim.

orada görebiliyorsunuz 4.0 & 4.0.1 shsh blobs saved diye.

Ardından gerekli işlemleri yaparak yeni telefonunuzu kullanabilirsiniz.

cydiayi acip manage sekmesine giriyoruz. oradan sourcese girip ultrasn0w adli uygulamayi install ediyoruz.

ultrasn0w un üzerine tıklayın.

önce install

sonra confirm diyin

kurulum bitince reebota tıklayın.açılınca hattınız çalışmaya başlayacak

Crackli uygulama yüklemek için cydiaya cydia.hackulo.us source ekleyip installous u kurmanız gerekli