Yardım 7 Yıl Sonra Btk Tarafından Kapatımaması Için Ne Yapmalı? (1 Viewer)

Neco44

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, koleksiyonumda 20 tane eski telefonlarım var.
Kulanılmayan bu telefonların kapatılmaması için 7 yıl dolmadan sim kartı takıp şebeke bağlantısı kurmuş olması yeterli’mi,
yoksa en azından bir konuşma gerekiyor’mu? Tam olarak işi nasıl garantiye almak lazım?

resetfrp20

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
her yıl doğum gününde cihazına hat tak 1 saat dursun.. arama falan yap .sıkıntı olmaz..ben öyle yapıyorum..

prens45

Uzman Üye
Admin
Genel Moderatör
Uzman Üye
kapanırsa faturası senin üstüneyse edevletten tekrar açabilirsin

Neco44

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
her yıl doğum gününde cihazına hat tak 1 saat dursun.. arama falan yap .sıkıntı olmaz..ben öyle yapıyorum..
Tşk. arama yapmazsam sade sim kartı takıp 1 saat şebekeye bağlı olması yetmezmi? Ve neden her yıl tekrarlayayım? 7 yıl dolmadan kapatıyorlarmı?

Neco44

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kapanırsa faturası senin üstüneyse edevletten tekrar açabilirsin
Tşk. malesef zaman içinde temiz ele geçtikce 2. elden aldım. Yani eski Nokia ve Sony Ericsson telefonlar.
Fatura yok. Nereden alındığı bilinsede yıllar içinde kapanmış Mağazalar.
Aslında bu kapatmalar bence kanunsuz işler. Bu kadarına hakları olmamalı. Çalıntı veya imei‘ı başka telefona kopyalanmamışsa yani temiz’se sıkıntı nerde bir türlü anlamadım?
Avrupa’da Telefonu devre dışı bırakma yok. 20 yıl kullanmazsan‘da sorun ve dert olmaz. Sade Türkiye’de var.
Kimsede buna müdahale etmiyor. Tüketici hakları felan neden müdahale etmiyor? Bir çok insan mağdur ediliyor.