Adobe, Flash Desteğini Kesiyor

M.Yusuf

Süper Kullanıcı
Yönetici
Admin
Site Yetkilisi
Elit Üye
Kolik Expert
Premium Üye
Haber Ekibi
Uzman Üye
Katılım
11 Eki 2019
Mesajlar
2,734
Tepkime puanı
1,498
Puanları
178
Konum
Kayıp Şehir
Dizi
Diriliş Ertuğrul
İsim
M.Yusuf
Cihazım
iPhone 8
Android Bilgisi
Uzman
Cinsiyet
Erkek
Meslek
Mucit GSM
gsmarena_001.jpg
Temmuz 2017'de duyurulduğu üzere Adobe, 31 Aralık 2020'den itibaren Flash Player'ı dağıtmayı ve güncellemeyi durduracak. Bu karar Apple, Facebook, Google, Microsoft ve Mozilla gibi geliştiricilerle ve diğer işletmelerle işbirliği içinde verilmiş.
Peki Adobe neden Flash Player'ı sonlandırmaya karar verdi ve bunun için 2020'nin sonunu seçti?

Adobe, Flash Desteğini Kesiyor
HTML5, WebGL ve WebAssembly gibi açık standartlar yıllar içinde olgunlaştılar ve bugün artık Flash içeriği için uygun alternatifler olarak hizmet etmeye başladılar. Ayrıca büyük tarayıcılar da artık bu açık standartları tarayıcılarına entegre ediyorlar ve diğer çoğu eklentiyi (Adobe Flash Player gibi) kullanımdan kaldırıyorlar. Adobe bu amaçla üç yıl önceden Flash'i bitirme kararını açıkladı.

Adobe, düzenli Flash Player güvenlik yamaları sunmaya devam edecek, işletim sistemi ve tarayıcı uyumluluğunu sürdürecek ve 2020'nin sonuna kadar tüm özellikler açık olacak.

Adobe, Flash Player indirme sayfalarını sitesinden kaldıracak ve 31 Aralık 2020 tarihinden sonra Flash tabanlı içeriğin Adobe Flash Player'da çalışması engellenecek. Flash Player'I üçüncü parti sitelerden indirmek hala mümkün olacak ancak bunlar kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler içerebileceğinden Adobe böyle bir şeyi asla önermiyor.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst