Android OS'un, En Çok Hangi Sürümü Tercih Ediliyor? (1 Viewer)

d4rkpi0n

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Google bünyesinde geliştirilen mobil işletim sistemleri, farklı sürümler ile birlikte karşımıza çıkıyor. Ama en çok Android’in hangi sürümünün kullanıldığını merak ediyorsanız, sizde haberimizin devamında bu sorunun cevabını bulabileceksiniz. İlk sürümü oldukça hantal ve kullanışsız olduğundan tercih edilmeyen ve bu işletim sistemi ileride kullanılmaz diyenlere inat, bir sonraki sürümü ile birlikte herkesi şaşkınlığa uğratmayı başaran Google hergü pazar payını genişletmeyi başarıyor.

Android 1.5 ve daha sonra gelen sürümleri ile birlikte kullanıcıların beklentilerine artık bir karşılık vermeye başlayan Google cephesi, aslında 1.5 sürümünden sonra işletim sistemini bambaşka bir boyuta sıçratmayı başardı. Android kullanıcılarının %29.6’lık kullanıcı dilimi Android OS’un 1.x sürümlerini tercih ederken, %70.4’lük dilimi ise daha modern ve işleyişliolan 2.x sürümlerine terfih etmiş durumda.

( En çok hangi Android sürümü tercih ediliyor? )

Android OS’un en çok kullanılan sürümü; %41.7’lik bir pay ile 2.1 olurken, onu %28.7’lik bir payla Android OS’un en güncel sürümü 2.2 takip ediyor. Android OS 1.6 %17.6’lık bir paya sahipken, Android OS 1.5 ise %12.0’lık bir pay ile en az kullanılan Android OS işletim sistemi sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Çok kısa bir süreç içerisinde 2.x üzeri sürümlerin, kendi içindeki pazar payını daha da yükseltmesi bekleniyor.