Android Uygulaması Nedir Ne işe yarar Android Uygulaması Nasıl Yüklenir (1 Viewer)

SusKuNlAr

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Google ve android tarafından gelişmiş linux tabanli açık kaynakli kodlarla yapılmıs mobil işletim
sistemi adidir.andorid işletim sistemi cihazlara yüklenen programlarin ve oyunlarim tamamı apk uzantılıdır.
açılımı ise application package file türkçesi uygulama yükleme paketi anlamına gelir apk uzantılı dosyanınızı
wirar ile açabiliyorsunuz zaman içinde java uygulamalarının paket sistemine benzeyen bir paket gibi hazırlanmıs
uygulama paketini gorebılırız
APK uzantılı dosyaları winrar ile açtiğinizda içinde bulunan assadaki klasörleri ve dosyaları göreceğiz:
META-INF klasörü:
MANIFEST.MF: Bİldiri dosyası
CERT.RSA: Uygulama sertifikası.
APK uzantılı dosyanin adini istediğimiz şekilde değiştirebiliriz sadece sonundaki uzantıyi *.apk yapılması gerekir
Bunun dışında sitenizde paylaşacağınız bir dosyanın ismini değiştirebilirsiniz. Kurarken kendisi uygulamanın ismi şeklinde kuracaktır.
Android Uygulaması Nasıl telefona yüklenir
android işletim sistemi kullanılan telefonlarda *.apk uzantılı dosyalar iki şekilde yüklenebilir. Birincisi Google Play üzerinden ikincisi Bilgisayarınıza yada telefonunuza indirerek yüklenebilir.
Google Play A Market Üzerinden uygulama veya oyun yüklemek için bir adet Gmail hesabınızın olusturulması yeterli.Olusturdugunuz gmai hesabi ile
telefonunuzdan google play store baglanıp gmail bilgilerinizi girdikten sonra google play market acılacaktır oradan programlar,oyunlar,ekran telefon resimleri
indirebilirsiniz