Android'de yeniyim. Sizin için basit benim için zor bir sorun. Yardım edermisiniz? (1 Viewer)

ruffandrap

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba Samsung Glaxy Grand Duo 2 (SM-G7106) MTK6572 model Çin malı replika telefon var. Androidden hiç anlamıyorum
ancak yeni bir kaç şey öğrendim bu telefon sayesinde, eski sürümü neydi hiç bilmiyordum google play'den uygulama yüklerken birden
kapandı ve açmaya çalıştığımda ekranda sadece bir parlaklık oluyordu ve telefon sürekli kapanıp açılıyordu.(İşletim sistemi
çökmüş pc gibi düşünün) Ben Lcd bozuldu sandım, anlamak için hard reset tarzı bişeyler denedim ancak LCD sağlamdı. Telefonu wipe
etmeyi denedim ancak o menüde birşey seçemedim, telefonun o fonksiyonları nedense o menüde çalışmıyordu.(Ses kısma vs ile seçmek falan olmadı hiç birisi) Bende internetten öğrendiğim
kadarıyla Rom atmayı denedim. Uygun oldugunu düsündügüm Rom'u indirip flashtool ile yazdırmayı denedim. Ancak çeşitli hatalar aldım..
Port hataları, 5007 hatası vs. Ancak en son 5007 hatası aldıgımda telefonu açmaya çalıştım hiç ekran gelmedi. Sanki ölmüş gibi. Ama pcye
bağlayıp rom atabilicek seviyede, yani telefonu görüyor pc. Ancak şimdi 4-5 tane rom denedim her birinde 4032 hatası veriyor (bu hatada
telefona uyumsuz rom attığımızdan oluyormuş) Şimdi siz söyleyin arkadaşlar hiç bişey anlamadım ben bu işten.. Napabilirim bu telefona..
Uygun oldugu söylenen romları indiriyorum yine yapamıyorum, nasıl bir rom indiricem anlamadım. Telefonun hiç bir özelliğini bilmiyorum. Tek bildiğim ekran kalitesi hızı vs. çok iyiydi orjinal gibiydi. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu arada telefonu Mtkdroid isimli rom programı tanımadı. Onun icin flashtool ile yapmaya calıstım rom'u.Nedendir anlamadım ama mtkdroid görmüyor telefonu

cr@zyboy

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
705 mb lık bir rom var geçende onla canlandırdım. onu bulabilirsen şansını dene cepnoloji veya replikacep gibi sitelerde bulabilirsin.