Atf boxu olan var mı? (1 Viewer)

default_user

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet. en sonunda istanbul içerisinde atf boxu olan birisini aramaya karar verdim, ücreti neyse bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.
daha önce açtığım konu burada: https://www.gsmkolik.com/samsung-ya...-i9195-boot-kurtarma-yardim-eder-misiniz.html
ne yaptım ne ettimse cihazı ayağa kaldıramadım!
şu anda odin ile yazılım atamıyorum. bağlanmaya çalışıyor. çok uzun süre bekliyor. hata veriyor. dört parçalı yazılımım var.
.pit dosyam da var. anlatıldığı şekilde sağlam diğer bir i9195'de hafıza kartı da oluşturdum. onunla da denedin. ne yaptım
ne ettimse de lanet cihazın içine odin ile yazılım atamadım! bu forumdan çok bilmiş başka bir vatandaş da, (isim vermek istemiyorum.)
emmc bozuk dedi kaldırıp attı, başından savdı beni. hatta o i9190 için kurtarma hafıza kartı için .img dosyası paylaşmış.
onunla da kurtarma hafıza kartı oluşturdum ancak benim cihaz i9195 olduğu için hiçbir etki etmedi. daha sonrasında o çok
bilmiş vatandaş ile açtığı konuda verdiği numarasından whatsapp üzerinden konuştuk 100 lira gönder cihazı gönder yapayım dedi.
eğer emmc bozuk olsa, download modda en üstte cihazın ismi boş gelmez mi?? download modda en üstte i9195 olarak
yazıyor. şu anda cihaz sadece titriyor. recovery moda girmiyor. hem 3 tuş kombinasyonu ile hem de 301k usb jig ile download moda
giriyor. ancak odin ile yazılım atamıyorum. durum bu. rom atmadan içindeki mevcut sistemden çalıştırmak istiyorum.
benzer konularda ve internette bulduğum bütün debrick.img 'ler i9190 için sanıyorum, tarif edildiği şekilde Win32DiskImager ile hafıza kartı oluşturuyorum ancak i9195 cihazımda hiçbir etki yapmıyor..
1) ya sizde bu i9195 cihazı, içinde bilgilerini silmeden mevcut sistemi ile: ayağa kaldıracak i9195 için debrick.img dosyası varsa (i9195 için)
paylaşabilir misiniz? bu debrick.img dosyasını her her türlü program ile hafıza kartına yazabilirim.
2) veya yine internette bulduğum: GT-I9195XXUBML4_4.4.2_16GB.sdc dosyasını, ATF boxu olup bana bu dosya ile bir kurtarma TF kartı
oluşturabilecek bir yardım edecek birine ihtiyacım var? .sdc dosyaları ATF box ile kullanılabiliyormus sadece çünkü.
Istanbul'da olacak, cihazı da alıp onun yanında deneyeceğim. eğer sonuçta başarılı
olursa, ücreti ne ise vereceğim.
Şu anda cihaza odin ile yazılım atılamıyor. Recovery moda girmiyor, download moda giriyor bu arada. Sadece titriyor. cihaz i9195 bu arada.
İçinde işletim sistemini ve kullanıcı bilgilerini kesinlikle silmek istemiyorum, cihaz kendi cihazımdır.. Konu yanlış bölümde ise, silmeyip uygun
bir başka bölüme taşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
istanbul içi arkadaşlar yardımcı olsun

fakat cihaza yazılım yüklense bile içindekiler geri gelmeye bilir

default_user

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
istanbul içi arkadaşlar yardımcı olsun

fakat cihaza yazılım yüklense bile içindekiler geri gelmeye bilir

çok teşekkür ediyorum. öncelikle ben android sisteminde boot kısmının zarar
gördüğünü düşünüyorum. eğer eMMC yanık olsa, download modda en üstte
i9195 kısmı boş gelmez mi? cihaz daha önce rootlanmış, knox sayacı 0x1 olmuş,
Wtite Protection: Enable olmuş, bu yüzden odin ile yazılım yüklenemiyor olabilir mi?
internette, boot kısmını onarmak için debrick.img dosyaları var, bilirsiniz..
hepsini ayrı ayrı hafıza kartına yazıp denedim sonuç olumsuz malesef!
ben, cihazda: recovery moda tekrar girildiğini ve odin ile yazılım atıldığını görsem yeterli.

default_user

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tesekkurler arkadaslar. cok iyilik severmissiniz. allah bereketli kazanclar versin hepinize..