BARİ Tablet PC Format ve Güncelleme (1 Viewer)

looupss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
BARİ Tablet PC Format ve Güncelleme

Öncelikle Selamun Aleyküm;

Kardeşlerim ben ve benim gibi birçok mağdur kişi için bunu paylaşmak istedim aslında bilinen fakat 0 dan öğrenmek isteyen bir kişi için uzun olan bi işlemdir. BARİ Tablet PC’ler "FEM" Dershanesinin öğrencilerine dağıttığı bir TABLET’tir. Bu tabletimiz zaman zaman yanlış desen girmeler yüzünden kullanılamaz hale geliyor ve sadece bari tabletlere bir çözümü olan hiçkimseyi göremedim. Sanırım bu konu ilk CW Topraklarında paylaşılacak. Arkadaşlar anlatıma şöyle başlıyayım.

1- Öncelikle Gerekli dosyaları indirmemiz gerekecek.

*

*

2- İndirdiğimiz dosyaları klasöre çıkartıyoruz.

3- Yükleme programımızı açıyoruz

4- Firmwaremizi yani indirdiğimiz ROM u oraya ekliyoruz

5- !:NOT:! Şimdi işimiz rahat olacak fakat 2-3 ayrıntı var onları ayarlarsak işlemimiz tamam olacak.

Şimdi Tabletimizin kapalı olduğundan emin olalım ve (BARİ Tabletleri için söylüyorum.) "M" Tuşuna basılı tutarak tabletimizin arakablosu ile Bilgisayarımıza bağlıyoruz. "M" tuşundan elimizi çekmeden PC mizde yeni donanımın geldiğini göreceğiz sıra geldi onu PC ye tanıtmaya (onuda Yükleme programımızın içindeki "Upgrade Guide" dökümanından resimli olarak görebilirsiniz.) tanıtma klasörünü kendimiz seçiyoruz ve şu dizini takip ediyoruz. İndirdiğimiz dosyayı açıp "RK V1.5 Tool/Driver/x86 (Kendi bit’imizi seçiyoruz.)/xp (işletim sistemini seçiyoruz)" Bu klasörde aramasını istiyoruz.

Olmazsa farklı USB girişlerinde yeniden deneyebilirsiniz.

Tanıtma işleminden sonra kabloyu çıkararak düğmelerin olduğu bölümden delik kısmına bi uç sokarak tableti resetleyin.

Bundan sonra Yine aynı işlemi yapın "M" tuşuna basılı tutup Kabloyu takın fakat bu kez 8-10 kez Power tuşuna yarım saniyelik basın. Taki programımızda Connect Device bölümümüzdeki Tabletimiz yeşil olana kadar.

6- Tanıtma işlemi tamamlanınca programımızın alt kısmında "Connect Device" Bölümüne gelen tabletinizin rengi yeşil olmalıdır. Eğer yeşilse herşey bitti ama pembe ise yeniden denemeniz gereklidir.

7- Şimdi herşey bitti yeşilse hemen Aşağıdaki "uprage" Butonuna basın ve herşeyi tabletle PC nize bırakın işlem bitince tabletinizin açıldığını göreceksiniz.

8- Hayırlı olsun Tabletiniz Artık bizide duanıza eklersiniz .

Selametle....

Arkadaşımızın emeğidir saygılarımla
teşekkürler

mehmetsirac

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selam.
işlemleri yaptım ama yine problem devam etti indirmem gereken dosyaları indireceğim zaman yabancı siteye atıyor oradanda indirme sağlanmıyor.

dershanenin verdiği tablete format atılmıyor ya.

mehmetsirac

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selam:
romu ve kurulum programını indirmek istediğim zaman yabancı bi siteye yönlenlendiriyor.desteğiniz<i bekliyorum.

indirmem gereken programı gezginlerden yada farklı bi siteden indirebilirmiyim.tabletin desteklediği rom sürümü indirme programının adı ne olarak geçiyor farklı bi yerden indirebilirmiyim ?

Netiletisim21

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dokunmatik Rom atmadan önce çalışıyordu. Fem dershanesinin verdiği tek tablet bu. MODEL NO: T0710518

kaya63can

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yapan arkadaşlar nasıl yaptınız? M tuşu basılı iken mi power tuşuna basacaz? Ayrıca win 7 kullanıyorum. M tuşuna uzunca basıp ara kabloyu bağlamamiza rağmen tabletin pcye aktardığı biir donanım olmuyor. Ama tool programında tablet açıldığında connected devicede otomatik bağlanıp pembe renkte bekliyor. Açıkçası kaç dakikadır uğraşmama rağmen tableti kapalı iken programa gösteremedim. Bana yardımcı olabilir misiniz?