Soru Bilgisayar Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz? (1 Viewer)

selim495

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Selamlar. Ben oyuncu bilgisayarı almak istiyorum. Ama oyun anlamında bi deneyimim yok bu zamana kadar da kullandığım bilgisayarlar hep normal aralıkta. Ben alırken ne yapmalıyım satıcıya neler sormalıyım? Mesela Windows 10 sistemli mi almalıyım yoksa farklı bi sistem mi bakmalıyım bilemiyorum. Bir de Excalibur G900ü inceleme videolarını izledim. Forum İstanbul’da mağazası da var. Gidip bakıcam. Rtx 3070 ekran kartı mı iyidir yoksa rtx 3060 mı? Püf noktalar nelerdir? Ek olarak alman şart dediğiniz gaming aksesuarlar nedir? Yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum. Siz ne dersiniz?

prens45

Uzman Üye
Admin
Genel Moderatör
Uzman Üye
ekran kartında sayı büyüdükçe daha iyi olur.freedos alıp windows 10 kurar bide oem key satın alırsın daha ekonomik olur.

mrvekil85

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bu devirde satıcıya gittiğinde tabi ki az çok bilgili olman gerek. Windows 10lu işletim sistemi alman senin yararına olacaktır. İncelediğin bilgisayarda da mümkünse rtx3070 al tabi söylediklerim bütçeyle alakalı. Oyun oynacaksan ve laptop alıyorsan klavye, Mouse ve kulaklık bunlar musttır.

denizkm89

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
brnce mağazasına kesin git ve incele usta. Windows 10 seçeneği var amma 11e de çevirebilirsin sıkıntı çıkarmazzz :)

smartdisk

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Win 11 uyumlu bir işlemci tercih edin ek olarak olmazsa olmaz SSD disk kesinlikle olmalı.

cinnah

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ssd mutlaka olmalı oyun için dizüstü önermem masaüstü olmalı freedos alın mutlaka ekrank artı işlemci ayarını yapmanız lazım ki darboğaz olmasın şayet masaüstü alacaksanız

MIUI Antalya Pro SRV

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
günümüzde doların 11 TL olduğunu göz önünde bulundurun derim aceleye getirmeden sabırla parça parça toplayın kasa düşünüyorsanız laptop zaten oyun konusunda yeterli gelmez yeterli olanları 20 bin civarında siz ekran kartı almakla başlayın deri nvidia geforce bir bilgisayarcı tavsiyesi olsun size yalnız sistem sormayın işlemci belirleyin zaten pine göre alabileceğiniz ana kartlar karşınıza çıkacaktır ihtiyaca göre gb ssd hdd rem teneke kasa monitör klavye ve mouse zevkinize göre seçin sonra parçaları bir araya getirmek için destek alabilirsiniz yada eğitici video izleyerek kendiniz de yapabilirsiniz.

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
m2 ssd li bir anakart seçin ssd li değil. rasında 2 kat hız farkı olabiliyor.