Soru Bilgisayar Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz? (1 Viewer)

selim495

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Selamlar. Ben oyuncu bilgisayarı almak istiyorum. Ama oyun anlamında bi deneyimim yok bu zamana kadar da kullandığım bilgisayarlar hep normal aralıkta. Ben alırken ne yapmalıyım satıcıya neler sormalıyım? Mesela Windows 10 sistemli mi almalıyım yoksa farklı bi sistem mi bakmalıyım bilemiyorum. Bir de Excalibur G900ü inceleme videolarını izledim. Forum İstanbul’da mağazası da var. Gidip bakıcam. Rtx 3070 ekran kartı mı iyidir yoksa rtx 3060 mı? Püf noktalar nelerdir? Ek olarak alman şart dediğiniz gaming aksesuarlar nedir? Yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum. Siz ne dersiniz?
 

prens45

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
ekran kartında sayı büyüdükçe daha iyi olur.freedos alıp windows 10 kurar bide oem key satın alırsın daha ekonomik olur.
 

mrvekil85

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bu devirde satıcıya gittiğinde tabi ki az çok bilgili olman gerek. Windows 10lu işletim sistemi alman senin yararına olacaktır. İncelediğin bilgisayarda da mümkünse rtx3070 al tabi söylediklerim bütçeyle alakalı. Oyun oynacaksan ve laptop alıyorsan klavye, Mouse ve kulaklık bunlar musttır.
 

denizkm89

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
brnce mağazasına kesin git ve incele usta. Windows 10 seçeneği var amma 11e de çevirebilirsin sıkıntı çıkarmazzz :)
 

smartdisk

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Win 11 uyumlu bir işlemci tercih edin ek olarak olmazsa olmaz SSD disk kesinlikle olmalı.
 
Üst