Blackberry İçin Ofis Yazılımları (1 Viewer)

d4rkpi0n

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
BlackBerry için Ofis yazılımları

Bazı BlackBerry’m okuyucuları sitemde neden BlackBerry için ofis yazılımı tanıtmadığımı soruyorlar. Aslında haklılar, zira e-mail ekinde gelen bir Word/Excel dosyasını sadece görüp de düzenleyememek bir BlackBerry kullanıcısı için pek de kabul edilebilir bir durum değil.

Esasen BlackBerry’de kullanılabilecek Dynoplex firmasının EOffice isimli gayet güçlü bir ofis yazılımı var. Bunun yanında Word, WordPerfect, PDF, Excel, PowerPoint, EFax dosyalarını görüntüleyebileceğiniz DocHawk isimli bir yazılım daha mevcut. EOffice USD 99.95, DocHawk ise USD 59.95 fiyat etiketiyle satışta (Handango fiyatları). Eğer acil ihtiyacınız var ise EOffice en mantıklı seçim.

Ama eğer “biraz daha bekleyebilirim” diyorsanız, ki benim size tavsiyem bu yönde, BlackBerry için RIM tarafından yayınlanacak olan BlackBerry 4.5 işletim sisteminde entegre olarak “Documents-to-go” yazılımı gelecek. Ben bu yazılımı 2001 yılında Palm M105 üzerinde kullanmış ve gayet tatminkar sonuçlar almıştım, açıkçası bence RIM bu konuda gayet iyi bir seçim yapmış. Üstelik, RIM tarafından yayınlanacak olan bu işletim sistemi güncellemesinin de ücretsiz olması bekleniyor (diğer tüm güncellemeler gibi). Bu sebeplerden bence beklemekte fayda var.

Son olarak, okuyuculara söz, BlackBerry 4.5 indirilmeye hazır olduktan çok kısa bir süre sonra artıları ve eksileri ile detaylı bir incelemesini sunacağım.