Blackberry mep2 kodu giremiyeler püf nokta (1 Viewer)

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
1. Öncelikle cihazın İçerisine herhangi bir simkart takıyoruz
2. Seçenekler – Gelişmiş Seçenekler- Simkart menüsüne giriyoruz
3. Menü tuşuna basarak klavyeyi göstere basıyoruz (BURAYA DİKKAT)
4. MEPD tuşlaması yapıyoruz (Bu sureçte ekrana herhangi bir harf gelmez,doğru tuşlamayı yaptığınızı simkart bölümünde çıkan kişiselleştirme menüsünden anlayabilirsiniz)
5. Simkart bölümünde kişiselleştirme bölümü açıldıktan sonra MEP2 tuşluyoruz
6. Ağ mep kodunu girin şeklinde küçük bir ekran çıkacaktır,operatörünüzden aldığınız 16 haneli unlock kodunu buraya girerek enter tuşuna basıyoruz
7. Cihazın bataryasını çıkartıp taktıktan sonra istediğniz hatla kullanabilirsiniz..

atilaz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Fakat benim konu ile alakalı başka bir problemim var. Şöyle ki: bb9900 kullanıyorum. İş nedeniyle Rusyadayım. Buradan aldığım kartı telefona taktım. "geçersiz sim kart taktınız, ağ kilit kodunu girmek istermisiniz" diye bir soru çıktı ekrana. Ben de "evet" seçeneğini tıkldım. Fakat sim kilit kodunun girileceği ekran bir türlü açılmdı. Defalarca telefonu kapatıp açtım, yine aynı. En son yukarıda belirtmiş olduğunuz yöntemi denedim, sonuç yine aynı. Kilit kodunun girileceği ekran açılmıyor. Yani "mep2" den sonra. İşin kötü tarafı telefon şu anda turkcell kartıma da aynı muameleyi yapıyor. "geçersiz kart ...." Nasıl yapabilirim? Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim.