C6-01 Ekran Dokunmatiği Algılamıyor, Görüntü Kayıyor (1 Viewer)

doukankwon

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Nokia C6-01 telefonum var. İçinde güncellemeleriyle beraber Symbian Belle Re-fr-esh (sansürlendiği için böyle yazdım.) var. Opan4All patchleri kurulu ama unsigned uygulamalar falan indirmedim, yeni formatladım zaten. Garantisi geçti. Sorun şu; sabah bi anda düşme-su teması vs. olmadan telefonun ekranı kaydı. Önce görüntü kaydı, sonra ekran karıncalandı. Kapatamadım, tuşa basılı tutunca da kapanmadı. Bataryayı çıkarıp kurtuldum. O durumdan sonra telefonu ne zaman açsam ekran kayıyor, bazen Nokia simgesinin olduğu yerde, bazen ana ekran geldiğinde donuyor ve kayıyor. Bazen açılıyor gibi oluyor ama menüye giremiyorum, tıkladığımda algılamıyo ve kısa bir süre sonra yine erkan kayıyor. İnternette araştırdığımda herkes telefoncuya götürülmesi gerektiğin söylemiş. Ama benim hem garantim yok, hem de tamirci IMEI numarasını falan alır diye korkuyorum. Bunun bi çözümü var mıdır?
Ekli dosyayı görüntüle 4894

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazınızın ekran bozulmuş veya içerisindeki ekran görüntü bobini arızalanmıştır. bulundugunuz ili söylerseniz sizi kaliteli bir ustaya yönlendirebiliriz

doukankwon

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dün gece hafıza kartını ve sim kartı çıkarıp telefonu açmayı denedim. Telefon önce menüye kadar geldi, sonra tekrar dokunmatik çalışmamaya başladı. Ardından görüntü yavaşça aşağı kaydı ve birden ekran ekteki gibi oldu. Bu şekilde bi süre beklettim. Yaklaşık yarım saat sonra telefonun tuşlarına rastgele bastım, ekran altındaki tuşlar işe yaramadı ama kilit açma tuşunu çekince ekran çalıştı. Acaba kilit ekranında mı bi bozukluk var diye bi daha kilitledim ve sorunsuz bi şekilde kilit ekranı geldi. Hafıza kartını ve hattı da takıp bidaha açtım ve müzikler, videolar, rehber vb. sorunsuz bi şekilde telefondaydı. Dokunmatikte de sorun olmuyor, ekran da karıncalanma veya kayma oluyor. Sabah kalkınca da denedim şu anda da sorun yok. Kendiliğinde geçti sanırım, bi daha olursa tamirciye götürürüm ama.

AliOzdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Standart C6-01 Arızaları, Nokia Nerden Çıkardıysa Bu Modeli Beş Para Etmez ..!

by murat

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım tamircide bu kadar korkuyorsan ve ciazın senin için çok degerliyse ya oturup kendin yap yada tavsiye edilen bir usta ya götür