Cep Telefonu Arıza Tesbit Cihazı Yok diye biliyorum (1 Viewer)

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu aralar kulağıma gelen bişeyler var neymiş anakartı bağlayınca hemen arızalı kısımı gösteriyormuş gerçekten var mı böyle bir cihaz
2ci el cep Telefonu alırken herşeyin yolunda düzgün çalıştıgını gösteren kontrol cihazı ?

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
öyle bir cihaz yok yeni çıktı ise bilmiyorum ama bu kontrolleri saglayan bir cihaz olsa güzel olurdu.eskiden kvk servislerde bir test cihazı vardı nokia lar için

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu aralar kulağıma gelen bişeyler var neymiş anakartı bağlayınca hemen arızalı kısımı gösteriyormuş gerçekten var mı böyle bir cihaz
2ci el cep Telefonu alırken herşeyin yolunda düzgün çalıştıgını gösteren kontrol cihazı ?

tüm telefoncuların hayali :D ama öyle bir cihaz yok 2. el alırken test için;

SAMSUNG ==> *#0*# Test Menu

LG ==> 3845*#cihaz modeli# (ÖR: 3845*#855# D855 Model LG G3 Test Menu Kodu ) Test ve İnce Ayar Menu Ayrıca Yeni Ekran Takıldığında Dokunmatik Kalibrasyonu da Yapabilirsin Anlatım İçin Google'la

HTC ==> *#*#3424#*#*
Test Menu

Sony ==> *#*#7378423#*#* (DENEMEDİM) Test Menu

GM ==> Google Play'de GM'ın Kendi Test Uygulaması Mevcut Ayrıca Bu Uygulamayı Diğer Cihazlarda da Kullanmak Mümkün

Apple ==> Her Şeyi Manuel Kontrol Etmen Gerek Test Menu vs YOK :)

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
youtubede var türk ustalar bir iki numune koymuşlar çalıştığını söylüyorlar ama yanlış değilsem her marka ve model veya her arıza yok diye biliyorum.

[video=youtube;MPJSCp5Snmw]https://www.youtube.com/watch?v=MPJSCp5Snmw[/video]

[video=youtube;NtOAS0dgtzw]https://www.youtube.com/watch?v=NtOAS0dgtzw[/video]

elmor

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Her cihazda entegreler ve çektiği akımlar farklıdır, dolayısıyle böyle bir cihaz olması mümkün değil, haaa ayrı ayrı her telefon için yaparsın ayrı konu. Ama tüm telefonlar için tek bir cihaz olması imkansız. O videoda eleman sadece cihazın çektiği amperi ölçüyor, siz de herhangi bi ampermetre ile aynı ölçümü kolayca yapabilirsiniz.