discovery ime onarımı (1 Viewer)

mcht

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1. Adım
Marketten "Mobileuncletools" programını telefonumuza yüklüyoruz ve uygulamayı açıp root izinlerini veriyoruz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=tr

2. Adım
Uygulama açıldıktan sonra Engineer Mod'a giriyoruz.

3. Adım
Engineer Mode'a girdiğimizde önümüze iki seçenek çıkacak. Biz Engineer Mode Mtk'yı seçiyoruz.

4. Adım
Mtk'nın eski sürümlerinde burada önümüze uzun bir liste çıkıyor ama bizim telefonda menüler gruplandırılmış. Biz ikinci sıradaki connectivity kısmına geliyoruz.

5.Adım
Sırasıyla; önce cds information menüsüne giriyoruz, ardından da radio information'ı seçiyoruz ve son aşamaya doğru geliyoruz.

6. Adım
Telefonumuz çift simli olduğu için Phone1 ve Phone2 olmak üzere iki seçenek çıkacak karşımıza. Biz öncelikle Phone 1'e tıklıyoruz.

Önümüze AT+ yazılı bir menü gelecek. Biz AT+ 'nın sonundaki ''+'' yı silip klavye ile tekrar ''+'' işareti koyuyoruz ve karşımıza bir menü çıkıyor. Biz en üstte yer alan AT+EGMR=1,7,'''' seçeneğine tıklıyoruz.

Sıra geldi imei numaramızı yazmaya. Telefon kutumuzun üzerinde yazan 15 haneli M_IMEI numarasını AT+EGMR=1,7,'' '' daki çift tırnakların arasına yazıyoruz (Örnek: AT+EGMR=1,7,''123456789101112'' ) ve Send At Command düğmesine basıp işlemi tamamlıyoruz ve telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. *#06# ile imei numaramızın gelip gelmediğini kontrol ediyoruz.

7. Adım
İlk imei yazım işlemini tamamladıktan sonra 6. adıma kadar olan işlemleri tekrar ediyoruz ve diğer imei yazım işlemini tamamlamak için Phone2'ye tıklıyoruz.

İlk işlemde olduğu gibi yine AT+ 'nın sonundaki ''+'' yı silip klavye ile tekrar ''+'' yazıyoruz ve karşımıza resimdeki menü çıkıyor. İlk imei içinAT+EGMR=1,7,'' '' i seçmiştik. İkinci imei, yani S_IMEI için AT+EGMR=1,10,'' '' i seçiyoruz.

Bu sefer çift tırnakların arasına 15 haneli S_IMEI'mizi yazıyoruz (Örnek : AT+EGMR=1,10,''123456789101112'' ) ve send at command butonuna basıp işlemi tamamlıyoruz. Telefonumuzu reboot ettikten sonra *#06# ile imei numaramızı kontrol ediyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.