Yardım Ekran yaklaşık 100msn açılıyor sonra kapanıyor. (1 Viewer)

tekosis

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar kolay gelsin. Akrabamın huawei psmart 2019 telefonu var. Çocuğu sağ olsun birkaç defa düşürdü sonrasında telefon çalışmaz hale geldi. Özel serviste telefonun ekranı değişecek dediler, değiştirdiler ama telefon düzen tutmadı. Hatta ekran iki defa değişti, tekrar tekrar yazılım atıldı nafile. Şimdi de ana kart arızalı bu telefon iflah olmaz dediler. Bu noktadan sonra telefonu ben gözlemledim tespitlerim şöyle;

* Yeni takılan ekran iyi yapışmamış, ekranın çalıştığı sırada ekran ile kasa arasından ışık sızıyordu. Ekran ile kasa arasında boşluk var ve bu kısım biraz bastırınca esniyor.
* Telefon bazen açılıyor, telefonun tüm fonksiyonları normal çalışıyor. Hatta incelemem için telefonu bana verdiklerinde sağlamdı, kılıfı yoktu. Kılıfı taktım, telefonu çantama koydum. Eve geldiğimde yine görüntünün gittiğini gördüm.
* Telefon açılıyor ama ekranda görüntü yok. Karanlık bir odaya geçip telefon kilitli iken ekranı uyandırmak için güç düğmesine bastığımda ekranın yaklaşık 50msn açık kaldığını sonra hemen kapandığını gördüm.
* Güç düğmesine her bastığımda görebildiğim o kısa süre içerisinde arka plan resminin değiştiğini fark ediyorum.

Şimdi bu tespitler ışığında benim aklıma gelenler;

1 - Ekran açılmaya çalışınca güç devresi bir şekilde aşırı akımdan dolayı ekranı mı kapatıyor? Eğer böyle ise ekranın aşırı akım çekmesine sebep olan mekanik bir kusur olabilir mi?
2 - Anakartta tespiti zor, çok hassas bir temassızlık durumu var da ekran kılıfı ya da benzer bir kasılma sebebi ile bu sorun mu kendini gösteriyor olabilir mi?
3 - Bu telefon iflah olur mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.