EMMC nedir - arızası nasıl tespit -Neler Yapılması gerek (1 Viewer)

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba ustalarım ben forumda yeniyim ve bu alanda geliştiriyorum kendimi , dolaşırken ve konuları okurken emmc sorunu diye birşey gordum ve araştırdıma göre

EMMC

Cihazın Sistem bilgilerinin tutuldugu hafıza olarak olarak anladım birkaç sorun var ustalarım

1) EMMc de sadece room vb bilgiler mi mevcut içinde müşterinin resimleri vs de depolanıyor mu .

2) Emmc sorunu oldugunu bir cihazda nasıl anlarız

3) emmc entegresi değiştikten sonra ne gibi işlemler yapmalıyız .

4) yazılım ile kurtarma şansı varmıdır

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazla ilgili bütün datalar ve kullanıcı dataları emmc de bulunur. Yazılımla düzeltme şansı %20 diyebilirim genelde parça değişir. Parça takılmadan önce cihaza uygun halde programlanması gerekir bu iş bir çok aşama ve araç gereç gerektirir ileri düzey bir işlemdir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba ustalarım ben forumda yeniyim ve bu alanda geliştiriyorum kendimi , dolaşırken ve konuları okurken emmc sorunu diye birşey gordum ve araştırdıma göre

EMMC

Cihazın Sistem bilgilerinin tutuldugu hafıza olarak olarak anladım birkaç sorun var ustalarım

1) EMMc de sadece room vb bilgiler mi mevcut içinde müşterinin resimleri vs de depolanıyor mu .

2) Emmc sorunu oldugunu bir cihazda nasıl anlarız

3) emmc entegresi değiştikten sonra ne gibi işlemler yapmalıyız .

4) yazılım ile kurtarma şansı varmıdır

1 ve 2) EMMc entegresinde bir çok bilgi bulunur bunlara kullanıcı verisi de dahildir ama en önemli kısım cihazın BOOTLOADER verileridir entegre hasar gördüğü zaman cihaz açılışta takılır ve yazılım yemez buradan kolaylıkla analayibilirsin

3) Sonrasında yapacak pek bir şey yok aslında kendin değiştirdiysen cihaza tekrar yazılım yüklemen gerekir eğer başka yere değiştirtdiysen zaten yazılım yüklü ve hazır bir halde gelecektir cihaz

4) Hayır ne yazık ki sorun da zaten cihazın yazılım yememesi yese bile açılmamasıdır...

Özcan Bilgisayar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Boş entegre takarsa tabiki açmayacaktır [emoji3] bunun için önce emmc yi yazması sonra takması gerekiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
peki abilerim yeniyim bu emmc boş geldi ya takıldıktan sonra box cihazları ile yazılmaz mı

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1) kendini acıp kapatan (rasgele zamanlarda) bu arıza emmceden mı kaynaklanır ustalarım
2) bazen telefonlar birden kapanıyor kalıyor oyle buda emmc ile alakalı galiba ustalarım

mngmnpr

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Samsung S7 cihaz şarjı bitti tekrar şarj olmadı ve açılmadı emmc arızası dediler ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
açılmayan cihazlara ilk önce elle restart yapın batarya sökülmeyen cihazlarda . bütün tuşlara 20 saniye boyunca basılı tutun direk kabala dalmayın cihazlara program tamir vs. en az 100/20 si açılıyor cihazların.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Emmc arızalı olmaya bilir power dan da yapabilir emmc gerekli voltajı almadı ise açılmaz