Firefox OS işletim sistemi sahip olan ZTE Open C satışa sunuldu (1 Viewer)

Sercedes

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Firefox işletim sistemi ile çalışan ZTE Open C dünyaca ünlü online alışveriş sitesi eBay üzerinden satışa sunuldu. Cihazın alınabileceği ülkeler arasında Türkiye yok fakat Amerika ve Avrupa kıtasında alınabilir durumda. Teknik özellikler bakımından çok iddialı olmayan cep telefonunda 800x400 çözünürlüğünde 4 inç ekran var. 4 GB dahili hafıza ile gelen Open C cep telefonunda 512 mb ram bellek mevcut. Dahili hafızayı SD kart ile büyütebilirsiniz.

2 MP arka kamerası, olmasaydı da olurdu dedirtiyor. A7 mimarisine sahip Snapdragon 200 işlemciden güç alan Open C, Firefox OS'in yeni sürümünü bünyesinde barındırıyor. Bir önceki modeline göre güncellenmiş olan işletim sistemindeki yeniliklerden bahsedecek olursak, kilit ekranındayken ekrandaki simgelerden direkt olarak uygulamalara erişim sağlayabiliyoruz. Ayrıca fotoğraf galerisi uygulamasında da kullanımı kolaylaştıran bir takım geliştirmeler yapılmış.

Son olarak cep telefonunda Bluetooth'da var dosyalarınızı aynı anda birden fazla kişiyle paylaşabilirsiniz. ZTE imzalı OpenC modeli hakkında şirket CEO'su; eBay ile uluslararası alanda iş yapmaya devam edeceklerini, ve bu durumdan doalyı heyecanlı olduklarını dile getirdi. Bu mütevazi cep telefonun fiyatı ise 99 dolar.Telefonun tasarımını aşağıdan görebilirsiniz. Ülkemizde satışa sunulsaydı siz bu telefonu alır mıydınız?