Fundowsky Clean Rom v4.0 T20 İÇİN MÜTHİŞ ROM!(T20 orginal romdan sıkılanlar için) (1 Viewer)

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM: GEÇENLERDESİTELERDE DOLAŞIRKEN BENİM BU KONUMU ADAMLAR RESMEN KOPYALAYIP YAPIŞTRMIŞLAR.KAYNAK BELİRTMEMİŞLER FALAN FİLAN.BU KONU TAMAMEN BANA AİTTİR! ALINTI YAPILAMAZ.EMEĞE SAYGI GÖSTERİNİZ.ALINTI KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE YAPILAMAZ!!!!!!!

Merhaba arkadaşlar, sizlere T20 için bence en iyi romu göstereceğim...Bu romu kurmadan öncede telefonunuza cwm kurmayı unutmayın..Cwm kurulumunu bilmeyenler forumdan araştırabilirler.BU ARADA ROM TÜRKÇE GELMEYEBİLİR.SİZ ROM ATTIKTAN SONRA ANDROİD MARKETTEN'MORELOCALE' ADLI PROGRAM İLE TÜRKÇE YAPABİLİRSİNİZ.BU ARADA KONU SÜREKLİ GÜNCEL TUTULMAYA ÇALIŞILACAKTIR....

Öncelikle bu romun faydaları;

-Diğer custom romlar gibi root lu
-+75Mb ram var hatırladığım kadarıyla
- Swap alanı oluşutulabiliyor(yani extradan 350 mb ram yapabilme buda oyunlarda 0 kasmaya sebep
]
- Orijinal roma göre 2 kat belki daha fazla hız ve performans artışı...
-Yeni arayüz ve menü görünümü.
-Android 2.3.6 sürümü ile rus yapımı
ve birçok özellik....
-ROOT EXPLORER VB GİBİ ÖNEMLİ UYGULAMALAR VAR YANİ TELEFONDAN SİLİNMEYEN ŞEYLERİ SİLEBİLİOSUNUZ... BAZI GEREKSİZ ŞEYLERİ SİLİN...
-Ve o.c yapabilirsiniz..En ideali 748.8 yada 729.6 mhz yapın. Bende stabil 748.8...

Ve gelelim bu anlattıklarımı telefonunuza yüklemeye
Belki çoğu kişi biliyordur ama ben tekrar nasıl rom atacağınızı anlatacağım...

İNDİRECEĞİMİZ DOSYA LİNKİ:

Rom KURULUMU ;

llk önce ne varsa yedeklemek istediğiniz şeyler yedekleyin....
Telefon garantiden çıkacak ama orijinal turkcell roma dönerseniz geri garanti kapsamına girecek...
AYRICA AŞAĞIDA LİNKİ BULUNAN DOSYAYI İNDİRİP SD KARTINIZA ATIN VE AŞAĞIDA VERİLMİŞ OLAN BASAMAKLARI UYGULAYIN...

- Ses açma ve güç tuşu ile cihazı açın
- Mount and storage kısmına girip Format Boot, Format Cache, Format Data ve Format System deyin
- Recovery Clockwork ana menüye dönüp Wipe data/factory reset ve wipe cache partition deyin
- Advanced & wipe dalvik cache
- Ana menüden Install zip from sdcard deyin
- SD karta kopyalamış olduğunuz U8650 4.0 CLEAN by Fundowsky.zip ROM'unu seçin ve yükleyin
- Cihazı yeniden başlatın(reboot system now)

İNDİRME LİNKİMİZ;

Bu işlemlerden sonra telefonunuza 'Fundowsky ' romu yüklenmiştir...Hayırlı olsun

ÖNEMLİ NOT;
EĞER CHOOSE FROM SD KARTI SEÇEMİYORSANIZ AÇMIYORSA HATA VERİORSA BAŞKA SD KARTI DENEYİN KESIN OLACAKTIR...

BİZZAT KENDİ TELEFONUMDAN ALDIĞIM EKRAN GÖRÜNTÜLERİ SİZLER İÇİN YÜKLEDİM... BELKİ BAZILARI SORABİLİR BENİM EKRANIM NEDEN FARKLI DİYE BEN DE LAUNCHER PRO VAR ... YANİ TEMA...SİZDE YÜKLERSENİZ AYNISI OLUR SAYGILAR

Rom'u KURMAYI BAŞARAN ARKADAŞLARIMDAN KULLANICI YORUMU BEKLİYORUM VE BİR TEŞEKKÜRÜ ESİRGEMEYİN...
AYRICA BİR YERDE TAKILIRSANIZ HEYACANLANIP BAŞKA BİRŞEYLER YAPMAYIN BURAYA YORUM ATIN BEN YARDIM ETMEYE ÇALIŞIRIM AKSİ TAKDİRDE CİHAZI BOZABİLİRSİNİZ...

HERHANGİ BİR SORUMLULUK ALMIYORUM..KENDİM KULLANIYORUM ÇOK BASİT KURULUMU VAR... TEŞEKKÜRLER...

SWAP ALANI OLUŞTURMA:
-Cwm menüden advenced>partition sd>ext 512mb yapın swap ı da 256 mb yapın sonra swap programına gelip telefondan (yani reboot system now dedikten sonra) ordan herşeyi açın yeşil olsun yani
ve 10 yazan yeri 100 yapın ve bitti. Bu arada hafıza kartını en az 2gb kullanın daha kaliteli olur...
BİR TEŞEKKÜRÜ VE BEĞENİYİ ESİRGEMEYİN.GERÇEKTEN ÇOK NADİR Bİ PAYLAŞIM BU .BAYAĞI UĞRAŞTIM SİZLER İÇİN.KURANLARA HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMLE...

BUDA SWAP DAN GÖRÜNTÜ... AMA BU 512 YE 256 YAPILMAMIS HALİ... EĞER SİZ BENİM DEDİĞİM GİBİ YAPARSANIZ 2 KATI OLACAK ORADAKİ RAM in

ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM: GEÇENLERDE SİTELERDE DOLAŞIRKEN BENİM BU KONUMU ADAMLAR RESMEN KOPYALAYIP YAPIŞTRMIŞLAR.KAYNAK BELİRTMEMİŞLER FALAN FİLAN.BU KONU TAMAMEN BANA AİTTİR! ALINTI YAPILAMAZ.EMEĞE SAYGI GÖSTERİNİZ.ALINTI KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE YAPILAMAZ!!!!!!!