G530F/G530FQ Repair (1 Viewer)

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese hayırlı işler G530F veya G530FQ cihazlar için repair anlatımı;

1) Öncelikle cihaza 4.4.4 Türkiye ROM'unu yükleyin.

NOT: Ben sıfırladıktan sonra işlemleri yapıyorum hiç sıfırlamadan denemedim eğer sıfırlamadan işlem yapar ve hata alırsanız sıfırladıktan sonra deneyin.

2) Cihazı ile ROOTlayın

3) modem.bin dosyasını ile flashlayın

NOT 2: Z3x ile flashlayamazsınız o yüzden direkt ODIN kullanın.

4) Z3x de G7102 seçin ve cihazda *#0808#ile DM+MODEM+ADB seçeneğini seçin.

5) Cihazı bağlayın Z3x de gerekli portları seçin ve numarayı girip işlemi yapın, MSL hatası alırsanız Reset MSL ile çözebilirsiniz ayrıca her işlemde incorrect model hatası alacaksınız önemli değil OK deyip geçin.

Bu zamana kadar şaşmamış bir yöntemdir olmuyor vb. şikayetlerde bir şeyi eksik veya hatalı yapıyorsunuz demektir ayrıca işlemde Patch yapmanıza da gerek yok ancak yeni ROM flashlamada CERT: FAIL e düşer o yüzden tekrar G7102 üzerinden numara yazmak gerekir...

Her zamanki gibi bir sorunuz varsa buradayım iyi forumlar...

ercanh

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese hayırlı işler G530F veya G530FQ cihazlar için repair anlatımı;

1) Öncelikle cihaza 4.4.4 Türkiye ROM'unu yükleyin.

NOT: Ben sıfırladıktan sonra işlemleri yapıyorum hiç sıfırlamadan denemedim eğer sıfırlamadan işlem yapar ve hata alırsanız sıfırladıktan sonra deneyin.

2) Cihazı ile ROOTlayın

3) modem.bin dosyasını ile flashlayın

NOT 2: Z3x ile flashlayamazsınız o yüzden direkt ODIN kullanın.

4) Z3x de G7102 seçin ve cihazda *#0808#ile DM+MODEM+ADB seçeneğini seçin.

5) Cihazı bağlayın Z3x de gerekli portları seçin ve numarayı girip işlemi yapın, MSL hatası alırsanız Reset MSL ile çözebilirsiniz ayrıca her işlemde incorrect model hatası alacaksınız önemli değil OK deyip geçin.

Bu zamana kadar şaşmamış bir yöntemdir olmuyor vb. şikayetlerde bir şeyi eksik veya hatalı yapıyorsunuz demektir ayrıca işlemde Patch yapmanıza da gerek yok ancak yeni ROM flashlamada CERT: FAIL e düşer o yüzden tekrar G7102 üzerinden numara yazmak gerekir...

Her zamanki gibi bir sorunuz varsa buradayım iyi forumlar...
merhaba j530f guncelleme sonrası sebeke var fakat ne arama nede aranma calısmıyor cozumu varmı