G935f imei 0000? (1 Viewer)

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar g935f repair için geldi rapair yapınca[FONT=verdana, geneva, lucida, lucida grande, arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]Checking Super user right... true Reading NV data... Ok Checking NV data... error Security damaged (1) bu hatayı veriyor bir türlü çözüm bulamadım işlem 6.0 2-3 rom üzerinden denendi z3 ve octa ile denendi sonuç olumsuz bilgisi olan usta el atabilir mi

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazın modem sürümü ile alakalı sorun cihazın kendi sürümünü smart sivich ile yükle veya sn numarasını bana verirsen orjinal yazılım kodunu söyleyebilirim orjinal yazılım kodu ile yüklersen sorun kalkar.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Öncelıkle herkese iyi çalışmalar.. bu hatanın anlamı çok gizli��x..bu tarz modellerde Su ann yüklü olan romun modem dosyasını yükleyıp bu şekilde yapmalısınız.. aslında bu konuyla ılgılı daha öncede paylaşmakta olduğumuz bılgıler olmustur

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihazın modem sürümü ile alakalı sorun cihazın kendi sürümünü smart sivich ile yükle veya sn numarasını bana verirsen orjinal yazılım kodunu söyleyebilirim orjinal yazılım kodu ile yüklersen sorun kalkar.
ustam smart swiçle 7.0 atıyor 7.0 dada repair olmuyor sn no veriyim :R58H71ZXX7L

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelıkle herkese iyi çalışmalar.. bu hatanın anlamı çok gizli��x..bu tarz modellerde Su ann yüklü olan romun modem dosyasını yükleyıp bu şekilde yapmalısınız.. aslında bu konuyla ılgılı daha öncede paylaşmakta olduğumuz bılgıler olmustur
iyi çalışmalar ustam yüklü olan romun modemini bulamıyoruz bulabilsek deneriz daha önce paylaşılan bilgileride uyguladım ama olumsuz

elmor

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam dikkatli bi şekilde root yapıp komut satırından modem partisyonunu önce yedek alın sonra silin, bu biraz teknik bi konu ama, bilmediğiniz birşey varsa sakın yapmayın, önce modem partisyonunun numarasını belirleyin, bunların makaleleri çeşitli sitelerde var, partisyonu sildiğinizde ya null ya da /01 e düşmesi lazım, sonra orjinal yazılım yükleyip plaka yazın düzelmesi lazım.

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam dikkatli bi şekilde root yapıp komut satırından modem partisyonunu önce yedek alın sonra silin, bu biraz teknik bi konu ama, bilmediğiniz birşey varsa sakın yapmayın, önce modem partisyonunun numarasını belirleyin, bunların makaleleri çeşitli sitelerde var, partisyonu sildiğinizde ya null ya da /01 e düşmesi lazım, sonra orjinal yazılım yükleyip plaka yazın düzelmesi lazım.
ustam bir kaç tamirciye gitmiş imei bölümde birşey yok yazmıyor kaç gündür de ben uğraşıyorum

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yeni attığım romla imei sorgulama aktif oldu imei ve sn boş hiçbirşey yazmıyor

elmor

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım düzgün bilgi vermiyorsun, imei 00000 yazmışsın, bakın böyle işlerde en ufak detayın büyük önemi var, ustaları yanıltıyorsun, cihaz hakkındaki tüm bilgileri paylaşman gerek, yoksa hiçkimse müneccim değil, cihaza ne işlem yaptın, bi ekran resmi veya video gönder.

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım düzgün bilgi vermiyorsun, imei 00000 yazmışsın, bakın böyle işlerde en ufak detayın büyük önemi var, ustaları yanıltıyorsun, cihaz hakkındaki tüm bilgileri paylaşman gerek, yoksa hiçkimse müneccim değil, cihaza ne işlem yaptın, bi ekran resmi veya video gönder.
usta cihaz imei ve sn bölümü boş yazıyor şuan uğraştım ve yeni attığım rom ile imei bölümü 00000000000/01 ve sn none yazıyor üzerindeki rom 6.0 arjantin romu xxu1apb4 kodlu yaptığım işlemler sadece farklı ro, modem ve forumda bulunan efs dosyasını atıp seriyi yazdırdım

elmor

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bakın, odin ile atılan her dosya telefona yazılmaz, bazı şeyleri karıştırıyorsunuz, dışarıdan yetkisiz işlem yapılmadıkça bazı şeyleri official yazılımlarla değiştiremezsiniz, mesela sen frp olan bir cihaza rom attığında frp siliniyormu hayır, resmi yayınlanan program ve romlar senin istediğin gibi çalışmaz, belli bi kontrol yaparlar, ona göre işlem yaparlar, ayrıca bir cihazda 25-30 tane partisyon vardır, bu partisyonlardan sadece userdata system recovery gibi alanlar silinip yenileriyle yazılır, eğer rom içinde yeni versiyon başka bir partisyon varsa modem gibi o da yazılır, ama dediğim gibi, yazılım atarken 25 partisyondan 3-4 tanesi işlem görür, diğer partisyonlar olduğu gibi durur, sizin yapmanız gereken cihazı rootlayıp adb ile sistem partisyonlarınızı öğrenmeniz, sonra bu partisyonlardan arızalı olanı silip ya yeni rom ile yazdırmanız ya da başka bir cihazdan yedek alıp yazdırmanız, bu işlemlerde linux ve yazılım bilgisi gerektiren üst düzey işlemler, o yüzden bu işlemi yapabilecek kişiler cihaza müdahele etsin, ama cihaz zaten önemli değil ben biraz tecrübe kazanayım diyorsanız orası ayrı.