Galaxy ace gt-s5830i jelly bean rom ! Orjinal rom güncellemesi! (1 Viewer)

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye

Merhaba SysTeam izleyicileri. Sizlere çok beklenen Galaxy Ace GT-S5830i Jelly Bean Rom'unun kurulumunu anlatacağız.. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapınız.!

Galaxy Ace GT-S5830i Orjinal Rom olması şartır. Orjinal rom kullananlarda hiçbir ayar silinmez sadece sürüm yükseltir.

Uyarı; Orjinal Stock rom yoksa ve rafael kernel var ise , kulaklık - klavye gibi sorunlar yaşanabilir.

İncelemelere göre tek sorun Kies görmemesidir. Şarj süresi gayet iyi , gps , bluetoth v.s. hiçbir sorun yoktur.

Ben herhangi bir hata göremedim çalışma hızı çok iyi
takılma yok .(Orjinal romda dahil yaşanan - 3g sürekli açık iken arama bazen sapıtması , virüs programı yüklü iken cihazın kayayı yiyeyerek ara sıra arayanı cevaplayamama gibi hatalar görülmemiştir)

Codegen mod kısmı ingilizce olup Tüm rom Türkçe'dir.

• Telefonu recovery moduna alin
  • Apply update from sdcard secin
  • CWM.zip secin
  • Wipe data,wipe cache ve dalvik cache yapin(zorunlu degildir)
  • Tekrar -apply update from sdcard secin
  • Simplicity v3 final edition.zipdosyasını seçerek yükleyin
  • Reboot system now deyin
  • Bitti.. Hayırlı olsun :)
Açılması akabinde dilerseniz tekrar aynı yöntemlerle diğerlerini yükleyebilirsiniz.

4.1 ile 2.3.6 arasındaki en önemli fark romun stabil olmasıdır.
arkada 3g sürekli açıksa telefonun bazen takılması (Orjinal romdaki sorun) olmuyor.
Birçok uygulama yükledim kaldırdım takılma yok.

• "Simplicity v3 final edition.zip" dosyası Jelly Bean Rom'udur. indirin ve sd karta atın.

• Eger Cwm yoksa linkteki Cwm yi indirip sd karta atin

Romdan Görüntüler..

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
kasa daki imei ile içindeki imei karşılaştır aynı ise sorun olmaz *#06# yap cıkar

gsmtool46

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar rom orj degildir custom romdur
kurarken çok dikkatli olun yanlış modele kurarsanız boot uçar sadece s5830i içindir
ama orj rom degildir

xtrazy

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ben kurdum yurtiçi telefonum ve sim kart var ama kurduktan sonra turkcell sim i görmez oldu. Mobil ağa erişilemiyor diyor

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
öyle bir durum olması söz konusu olamaz 3g yi kapatıp tekrar açın düzelecektir.

xtrazy

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardşim arkadaşımdada denedik aynısı oldu al işte yaa şimdi kiesde görmüyo vercez telefoncuya 25tl

xtrazy

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ya kimse yüklemesin s5830 lara uygun bu yaaa. s5830 da sorun olmadı ama bunda olyuo adam gibi paylaşın paylaşıyosanız