General Mobile Air Google Hizmetler Sorunu (1 Viewer)

aderinkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

General Mobile Air cihazım aşırı derecede kasıldığı için bu gün stock rom yükledim ve sorun çözüldü fakat rom yükleme sonrasında aşağıda vereceğim ekran görüntüsünde ki sorunlar ile karşılaştım daha sonra buradan tekrar firmware indirerek SP Flash Tool ile sorunsuz bir şekilde yükleme yaptım. recoveryden format atarak cihazı tekrar açtım. Fakat aynı sorunlar ile yine karşı karşıya kaldım.

Sorunlar;
-Google Hizmetler Sorunu
-Uygulama güncellememe sorunu
-Cihaz Yazılımı güncelle dediğimde bağlantınızı kontrol edin hatası

Cihaz internete bağlı ve diğer GM 5 cihazımda kullandığım gmail hesabımı açtım.

Sorun ekran görüntüleri;
Ekli dosyayı görüntüle 5648Ekli dosyayı görüntüle 5649

Sorunu çözmek için uygulama verilerini ve önbelleklerini temizledim ama işe yaramadı. Tarih ve zamanı otomatikten çıkarıp manuel ayarladım fakat yine aynı sorun ile karşılaştım. Başına gelen var mı yada çözen?

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
uygulamalarda google play hizmetlerini verilerini geçmişi temizle düzelmesi lazım böyle düzelmez ise attıgın rom dan başka bir rom dene

aderinkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
uygulamalarda google play hizmetlerini verilerini geçmişi temizle düzelmesi lazım böyle düzelmez ise attıgın rom dan başka bir rom dene
Temizledim yine olmadı, tarih ve saat ayarlarını hem manuel hem otomatik denedim yine olmadı. 2 defa rom değiştirdim aynı sorunu veriyor. Tarih ve saati otomatik yaptığımda saat ve tarih otomatik olarak yenilenemedi diyor. Uğraşacağım iftardan sonra sorunu çözebilirsem buraya paylaşırım inşallah.

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
spflashtoolla format all + download ayarlarıyla yazılım yüklediğinde düzelme ihtimali var fakat imei silebiliyor riskli bir iş.

aderinkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
spflashtoolla format all + download ayarlarıyla yazılım yüklediğinde düzelme ihtimali var fakat imei silebiliyor riskli bir iş.

Flashtool ile yükleme yaptım sorun yine çözülmedi. Meğer sorun benim evde ki wifi'dan kaynaklı imiş. Sebebini henüz anlamadım ama whatsapp mesaj iletmede ve google play storeda sorun veriyor. Bazen güncelleme alıyor bazen almıyor.