Gm 5plus birden Dondu Kapandı (1 Viewer)

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihaz birden Dondu Takıldı Sonra Kapandi Bir daha Acilmadi Tepki Yok Önerileri alalım ustalar

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
Ustam gm5 plusta hastalik bu durum. Cozumu power ic. 330 derecede bol recineyle tavla sallamadan entegreyi 20-25 sn tamamdir.

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam özel olarak yardımcı olur musun

Biraz aklımda fazla soru işareti var o yüzden ilgilenirsen sevivirim

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Biraz aklımda fazla soru işareti var o yüzden ilgilenirsen sevivirim
ÖNCELIKLE GEÇMIS OLSUN.SORUNUZ yazımsalda olabılır lakın cıhazın bataryasını çıkarıp o şekıl pc bağlayın.ses açam tusuna basılı sekılde.bılgısayarımdan aygıt yonetıcısınde ne görundugu belırtın.sonuç alamdıgınız taktuırde dc de sıze veren degerı buraya yazın.ona göre sıze yardımcı olalım

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler o zaman önce yazılımsal olabilir diyerek adam ustanın önerisini deniycem cihaza ısı verdikten sonra geri dönüşü yok zaten sorun power içteyse en son reçineyle ısı geçerim teşekkürler ilginize

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
Ustam hayırlı işler.
1. Gm5 cihazınızı evvela bi pcye takıp qualcomm olarak görecekmi bir bakın.
2. Herhangi bir hareket yok ise cihazı adaptöre bağlayıp bordu sıvı flex ile kapladıktan sonra yavaş yavaş 6v a kadar çıkarın. ısınan bir parça var ise belli edecektir diye tahmin ediyorum ( Tehlikeli yöntem )
3. Yukarıdakiler ile arıza tespit edilemediyse,
4. Adaptör takıldıktan sonra on-off tuşu ile cihazı açmaya zorlayın. değişken voldaj değerleri veriyor ve bunda devam ediyorsa muhtemelen Emmc entegresi
5. Sabit 0.1 0.10 arası bir değer ise Diot , Kondansatör Kompanent arızası.
6. Değerler Çok daha yüksek ve sabit ise genellikle Power ic yada sıvı temastan ötürü Komplike yanıklar söz konusu olabilir. Zaman ve para kaybından başkabirşey değildir.

Ben Genellikle Power ic arızalarına denk geldiğimden , başta bahsettiğim gibi power ic yi tavlayarak sorunu çözüyorum.
Hayırlı işler bol kazançlar ustam.