HTC explorer unlock işlmleri (1 Viewer)

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Arkadaşlar bu konumuzda size htcdev sitesine nasıl üye olacağımızı ve telefonumuzu rootlamadan önce yapılması gereken ilk adımı anlatacağım. Tarafımca denenmiştir, hiç bir sorun çıkmamıştır. Elimden geldiğince sade anlatmaya çalıştım. Umarım Yardımcı olabilmişimdir. Şunuda belirtmek isterim cihazınızı unlock yapmak GARANTİ dışı bırakır. Fakat geri dönüş işlemide mevcut farklı bir konuda onada değineceğim.
Anlatıma geçiyorum eğer adımları atlamadan yaparsanız hiç bir sorun ile karşılaşmadan işlemi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle adresine giriş yapıyoruz. "Register" tıklıyoruz
Sonra açılan alanları dolduruyoruz. Dikkatli olun geçerli bir e-mail girin aktivasyon kodu gönderecektir.

Size aktivasyon maili gönderildiğini belirtmekte. Mail adresinize girip aktivasyon işlemini yapın.

Aktivasyon işni hallettikten sonra siteye giriş yapın ve "Unlock Bootloader" tıklayın.

"Get Started" tıklıyoruz.

Kırmızı ile belirttiğim alanda sizden cihaz modelinizi seçmenizi isteyecektir. Eğer listede cihazınız yok ise en altta bulunan "All other Supported Models" seçin ve "Begin Unlock Bootloader" tıklayın.

Sözleşmeyi kabul edin.

Tekrar kabul edin.

Geldik unlock yapma aşamalarına. Anlatılanlar uzun ve kafa karıştırıcı ben kısaca anlatacağım sayfada en alta inin ve "Proceed to Step 5" tıklayın. Tekrar sayfanın en altına inin ve 3. sayfaya geçin. Bundan sonrası cihaz ile ilgili siteyi kapatmayın ve adımları uygulayın.
  1. Öncelikle "Htc Sync" kurun ve telefonunuzu USB kablosuyla bağlayarak Sync modunu seçin. Driverleri yüklemesi için.​
  2. Driver yükleme işlemi bittikten sonra Htc Sync kapatın ve telefonunuzun kablosunu çıkarın.
  3. USB hata ayıklama modunu aktif hale getirin [ Ayarlar => Uygulamalar => Geliştirme => USB hata ayıklama ]
  4. Ardından telefonunuzu tamamen kapatın bataryayı çıkarın, 3-4 sn bekleyip bataryayı tekrar takın. "Ses Kısma" tuşuna basılı tutun ve "Power(açma-kapama)" tuşuna basın. Telefonunuz HbootEkranında açılacaktır. Örnek olarak bir resim ekliyorum cihazdan cihaza farklılık gösterebilir menüler, endişelenmeyin.
  5. "FASTBOOT" seçin ve cihazınızı kablo ile bağlayın. Bağladıktan sonra "FASTBOOT USB" şeklinde değişecektir.
  6. Ardından altta linkini verdiğim "Android" dosyasını indirip Bilgisayarım => C'ye kopyalayın.
  7. Windows 7 kullanıcıları başlata tıklayıp açılan boşluğa " cmd " yazsın.

1. Xp kullanıcıları " Başlat > Çalıştır > Cmd " yapsın.
  2. Karşınıza böyle bir ekran gelecek.
  3. " cd.. " yazın. Tekrar " cd.. " yazın. Sonra " cd Android " yazın. En son olarak " fastboot oem get_identifier_token " yazın. Karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Resimde gördüğünüz alanlardan işaretleyerek kopyalayın.
  4. Kodları aldıktan sonra internet sitesine geri dönüş yapıyoruz ve kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sayfa 3'te " My Device Identifier Token " yazan yere kodumuzu yapıştırıp "Submit" diyoruz.
  5. Size unlock dosyası ile ilgili bir mail göndereceklerdir. Mailinize girip indirin. (indirdiğinizi varsayarak devam ediyorum). İndirdiğiniz Unlock_code.bin isimli dosyayı C> Android klasörüne kopyalayın.
  6. Tekrar cmd ekranına dönüp " fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin " kodunu yazın. Resimdeki gibi bir ekran gelecektir telefonunuzun ekranına. " Ses Açma " tuşuyla " Yes " seçeneğine gelip, " Power " tuşuyla onay verin.
Yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuz açılacaktır. Kontrol etmek için madde 4 teki adımları uygulayarak Hboot ekranını açın. Eğer resimdeki gibi " Unlocked " yazıyorsa işlem başarılı olmuş demektir.​
Cihazınızı artık unlock oldu. İster rootlayabilir, ister rom yükleyebilir, kısacası istediğiniz her işlemi yapabilirsiniz. Cihaza özel root olma ve rom yükleme konularını elimde geldiğince açmaya çalışacağım. Esenle kalın.
İndirmeniz gereken dosyalar;