HTC One S Rom Yükleyemiyorum (1 Viewer)

DroiD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a öncellikle kaç gündür HTC one S cihaz var onunla uğraşıyorum cihaz açılınca kırmızı ingilizce bi yazı vardı ekranda aynı zamanda S-OFF tu ben cihazın CID numarasını 111111 yaptım rıff boxla buna rağmen orjinal rom yükleme esnasında hata aldım sonradan yine rıff boxla full erase yaptım bu sefer kırmızı yazı gitti HTC yazısında kaldı tekrar rom yüklemeye çalışınca malesef olması şimdi ben buna dump dosyası yazim dedim bilginiz varmı bilmiyorum ama bu cihazın s3 bide s4 işlemci diye ikiye ayrılıyor elimde 2 tane dump dosyası var hangisini yükliycem bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

cihaz bilgileri

Ekli dosyayı görüntüle 4817

seferbey

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle Allah kolaylık versin bende de 2 tane one s var daha bi çözüm bulmuş değilim o s3 s4 işlemciyi ben cihazları göçürdükten sonra öğrendim farklı recovery atmışım cihazın sadece kırmızı ışığı yanmaya başladı ve halen düzelmedi custom rom yüklemeyi biliyorsan eğer kendi recoversini yükle ve custom romla kalkar eğer htc yazısında kaldıysa bootloader unlocked olması lazım custom rom yüklemen için

DroiD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajın için teşekkür ederim burda unuttuğum bir nokta vardı cihazın bootloader'ını açmamıştım şimdi açtım cihazın şarjı bitti şarj olsun işlemlerin hepsini yazacam inşallah

bu arada

S3 İşlemci HBOOT-8260
S4 İşlemci HBOOT-8960 bilginize..

Lazer

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
log alabıldıgıne gore fastboota gecıyor cıhaz yanı arkadasın dedıgı gıbı recovery ve custom ıle kalkar bırde atacagın romun hboot surumu senınkıyle aynı olsun yada yuksek bunun ıcınde ıkı yol var ya cmd komutları ıle hboot dusureceksın yada rıffden erase yapıp hbootu dusurmeyı deneyeceksın cıd 111111 pek guvenme s offda yaparak deneyebılırsın rom kurmayı

Lazer

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cıhazı locked yap oyle dene yazılım yuklemeyı bootloaderı kapa

DroiD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hem relocked hem unlocked olarak denedim signature hatası veriyor yine

seferbey

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tşkler verdiğin s3 s4 bilgisi için custom rom en mantıklısı :)