Bilgi Huawei Yazılım Yükleme (1 Viewer)

YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
MTK işlemcili telefonlar hariç diğer birçok Huawei modeline aşağıdaki yöntemi kullanarak rom yükleyebilirsiniz.

Huawai cihazlarına OTG ile de yükleme yapılır. Ama cihazın OTG tanıyor olması lazım.

Rom yüklemenin ilk şartı Telefonumuza uygun yazılımı indirmektir. Yanlış romu yüklemeye çalışırsanız telefonunuz kalıcı olarak zarar görebilir.

Eğer telefonunuza uygun olan romu indirdiğinizden eminseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

ROM install

Adım Bir : Boyutu 8 GB dan daha büyük bir SD kart hazırlayalım. Kartın yazma ve okuma hızı Class 10 olsa iyi olur. Huawei cihazları hafıza kartı ayırmaktadır. Onun için yazılım doğru olduğundan eminseniz ve yükleme yapılmıyorsa o zaman hafıza kartı değiştirip deneyin.

Adım İki : SD kartını Xfat olarak biçimlendirme yapın.

Adım 3 : UPDATA.APP (indirdiğimiz dosya) dload klasörü oluşturup içine atalım. Bazen update sd zip oluyor. Ama her zaman dload klasörünün içinde olmalıdır.

Adım 4 : Hazıra kartında dload klasörü oluşturup yazılımı içine atıyoruz.

Adım 5 :Hafıza kartını telefona takıktıktan sonra menu-ayarlar, sistem güncellemeleri -> SD card upgrade -> confirm -> upgrade, backup data, select the backup data; upgrade.

Veya cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve açma power basılı tutun. Huawei logosu gözüktüğü anda elimizi power tuşundan çekiyoruz. Ses açma ve ses kısma yazılım yükleme ekranı gelince çekiyoruz.

Veya telefonun arama ekranından
* # * # 2846579 # * # *
> ProjectMenu-> Yazılım Yükseltmesi-> SDCard Yükseltmesi-> Tamam

Adım 6 : Telefon yeniden başlar ve işlem süreci ekranda belirir. Sabırla işlemin bitmesini bekleyelim.

Eğer telefon açılmıyor ise

Adım 1 : Adım 5'ten itibaren devam edelim.

Adım 2: Telefonu kapatalım. Telefonun kapalı konumda olduğundan emin olduktan sonra ses kısma + ses açma tuşuna basalım daha sonra ses tuşlarını bırakmadan güç tuşuna basılı tutalım. Telefon yazılım yüklemeye başlayınca tuşlardan elimizi çekelim işlemin bitmesini bekleyelim .

Adım 3 İşlemin bitmesini sabırla bekleyelim.

NOT: Yazılım yükleme işlemi telefon dahili hafızasında yer alan resim, fotoğraf, belge, rehber gibi öğeleri siler. Yükleme yapmadan önce yedek alınız.