i9000 programda yarıda kesme küçük simgede kalma download moda alamama (1 Viewer)

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Samsung Galaxy S i9000 modelinde Flash attığınız esnada bilgisayar ve usb bağlantısı resmi ekranda çıkabilir! Böyle bir durumda cihaz usb görmez ve Flash yüklenmez. Normalde botu çöktü sanırsınız ama boot çökmemiştir. Bunun için Unbrick yapacağız. Yani dirençlerle cihazı Download moduna alacağız.

4 Direnç Lazım.

3 adet 100 K'lık,
1 adet 1 K'lık.

Toplam 301 K direnç ile şemadaki adımmları izleyin.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
şemalardaki dirençler fazla gösterilmiş toplamda 301 k elde etmek için seri baglanmış dirençler 301 kohm saglayın yeterli

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet kardeşim toplamda 301 k ohm ulaşıldığında işlem oluyo denenmiştir ve bütün bootroomlu samsunlarda işlem yapıyo

bkykemal

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
benim s5660 telefonum var
geçen gün rom yüklemesi yaparken yanlışlıkla 5830 romu yükledim ve şu anda telefonu download modda açamıyorum.
ses- vemenu tuşuna basıp açtığımda Emergency Dload Mode (ARM9 mode) yazısı çıkıyor.
telefonda şu anda orta menü tuşu çalışmıyor bunun yerine ses+ tuşu menu tuşu olmuş ve ses- tuşu aynı kendi vazifesini yapıyor.
acaba tekrardan 5660 romu yüklemem için bana yardımcı olabilirmisiniz.

YUKARIDA BELİRTMİŞ OLDUĞUM GİBİ BİR SORUNUM VAR.

bu sorunuda aynı şekilde çözebilirmiyim. birde data kablosunun uçlarını kesmem gereklimi yoksa sadece uç kısmını açsam yeterli olurmu?
ayrıca bu işlem olduktan sonra tekrar odin ile yükleme yapsam 5660 yazılımı yükleyebilirmiyim. bazı sitelerde 5660 a ait CODE MODEM CSC APBOOT dosyalarını buldum bunları yüklemem yeterli olacakmı?