Yardım İmei kopyalamanın önüne geçilmesi hakkında (1 Viewer)

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese selamlar
Bazıları telefon da görünen imei numaralarını kopyalıyor.
Kafam da şöyle bir şey canlandırdım. Cihazın orjinal imei telefonun modem dosyaların da kayıtlı olsa ama *#06# veya cihaz durumundan başka imei gösterirsek bu kopyalama olayının önüne geçilebilir fakat böyle bir şey mümkün mü acaba diye merak ettim?

K

Kdg14

Guest
Herkese selamlar
Bazıları telefon da görünen imei numaralarını kopyalıyor.
Kafam da şöyle bir şey canlandırdım. Cihazın orjinal imei telefonun modem dosyaların da kayıtlı olsa ama *#06# veya cihaz durumundan başka imei gösterirsek bu kopyalama olayının önüne geçilebilir fakat böyle bir şey mümkün mü acaba diye merak ettim?
hee sen şebekeyi farklı imeilden ama gözüken orjinal ime olsunmu demek istiyorsun

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Us
hee sen şebekeyi farklı imeilden ama gözüken orjinal ime olsunmu demek istiyorsun
Ustam şöyle orj imei cihazın içinde şebeke ondan çekiliyor.
Ama *#06# den veya ayarlar imei durumundan sahte imei koyacaksın ki kopyalanmasın.
Adam bunu kopyalasa da sahteyi kopyalayacak cihaz kapanmıyacak.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hmm hiçbir bilgim yok ustam olsa süper ama
Fikir geldi ama yazılım bilgim yetmedi. Ustam bugün bir cihaz repair yaparken buna benzer bir şey yaptım yanlışıkla cihazın imeisi null gözüküyor ama cihazda imei kayıtlı ve test ettim işlem başarılı. Nasıl yaptım bilmiyorum ama :D

K

Kdg14

Guest
Fikir geldi ama yazılım bilgim yetmedi. Ustam bugün bir cihaz repair yaparken buna benzer bir şey yaptım yanlışıkla cihazın imeisi null gözüküyor ama cihazda imei kayıtlı ve test ettim işlem başarılı. Nasıl yaptım bilmiyorum ama :D
o efs silindiğinde yapar
misal geçen ben mi a3 efs sildim sorgulama imei alınamıyor yazıyordu ama
*#*#4636#*#* yaptığımda ana merkezde imei vardı