ios 5 sonrası etkinleştirmek ve servis yok (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
[h=2]ios 5 sonrası etkinleştirmek ve servis yok (resimli anlatım)[/h]
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim baseband 06.15.00 olanlar bu anlattıklarımı uygulasın yurt dışı cihazlar ve basebandı farklı versiyonda olupta bu sorunu yasayanlar bu anlatıcaklarımı yaparlarsa basebandı da yükseltmiş olur biliyorsunuzki baseband da düşme olayı yok yurt dışı cihazlarda bu sorun olabilir...

1. öncelikle buradan redsn0w_win_0.9.9b4'u indirin

Redsn0w gelen yeni versiyonu buradan redsn0w_win_0.9.9b6 indirin

İphone 3gs İOS 5 final ipsw için burdan

2. Redsn0w çalıştırın

3. yukarıda gördüğünüz gibi Extras yazan yeri tıklayın

4. yukarda gördüğünüz ekran cıkıcak karşınıza sonra Select IPSW tıklayıp ios 5 gösterin Altta resimdeki gibi

5. daha sonra karşınıza çıkıcak şeylere evet diyin tekrar bu ekrana geliceksiniz alttaki gibi

6. Back tıklayıp ilk ekrana gelelim

7. jeilbreak tıklayalım yükleme yaptıktan sonra cihazı DFU moda alıp çıkıcak ekranda cydia yerine İnstall ipad baseband ve deactive yi işaretleyin yükleyin.
8. işlemler bittikten sonra cihaz açılcaktır ve görüceksiniz hattınızın geldiğinide tamamen kendi anlatımımdır alıntı değildir saygılar...

Not: Arkadaşlar gavey kullananlar ve yurt dışı cihazlarda bu işlemi uygulayabilir ama şunu kesinlikle söylüyorumki baseband 06.15.00 olanlar sadece düşünmeden bu işlemi uygulasınlar basebandı farklı olanlar uygulamasın çünki basebandı direk 06.15.00 olucaktır bildiğiniz gibi baseband düşürme olayı yoktur buda gavey kartınızın çalışmamasına sebep olur. şuda bir gerçekki gavey kartı çalışmayanların çalışmama sebebi ise kesinlikle ios 5 yüklemede baseband zarar gördüğü için gavey çalışmıyor basebandın kullanıldığı aynı versiyonu tekrar yükleme olayı varmı yokmu bilmiyorum varsada aynı versiyona güncelleme yapıldığındada %100 çözüm olucaktır...

Gavey kullanıpta ios 5 yükleme yapıldığında basebandı yükselenler tekrar ios 4.3.5 döndüklerinde basebandında düştüğünü duymuştum tabi nekadar doğrudur bilemem denemediğim görmediğim bir konuda yanlış bilgi vermek istemem sadece duymuştum denemekte fayda var.
Not : alıntı

Lazer

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
baslamadan once yazılım surumunuz daha dusuk ıse shh kaydınızı alın kı gerı sorunsuzca done bılesınız..