iOS 6.1.3 'ten iOS 6-5xx Dönüş (A4 İşlemciler Redsn0w İtunes Gerek Yok) Yeni Yöntem (1 Viewer)

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Evet arkadaşlar yab cı kaynaktan alınan bilgilere göre şuanda yeni bir yöntem bulundu.Bu yönteme göre ifaith veya redsn0w üzerinden alınan shsh kayıtları gömerek firmware dosyası oluşturup itunes üzerinden shift+restore yapıyorduk ve birsürü hata ile karşılaşıyorduk.Şuanda anlatılacak olan yöntemle sadece redsn0w üzerinden sürüm düşürmeniz artık mümkün.Bütün işlemleri artık redsn0w bizim için yapacak.

Birsürü kişinin burda eziyet çekerek sürekli konular açması canımı sıktı bende böyle bir paylaşımda bulunmak istedim.

Destekle n Modeller

İphone 3GS
İphone 4
İpodtouch 4G

Ne yazıkki A5 İşlemciler İphone 5 4s gibi cihazlarımızda çalışmamakta. İnşallah onunda yöntemi bulunur.

Gerekli Programlar

Birinci adım:
• En güncel redsn0w (0.9.15b3) ve tinyumbrella’yı kurun (6.0.1.01). Dikkat Edin Bilgisayarınızda JAVA ' nın kurulu olması gerekmektedir.

İkinci adım:
• Tinyumbrealla’yı çalıştırıp SHSH’ınızı kaydedin
[/end]

• Alternatif arak iFaith ile

Aşağıda resimde gösterdiğim sekmeye tıklayarak SHSH kayıtlarınızı bilgisayarınıza aktarabilir hangi versiyonların SHSH kaydı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Üçüncü Adım:
• Redsn0w’u açıp, Extras’a tıklayın ve oradan Pwned DFU’ya tıklayın.

Dördüncü Adım:
• Tekrar Redsn0w’un ilk sayfasından sırasıyla “Extras” ordan “Even More” ve “Restore” yönergelerini takip edin, sonra IPSW’nizi seçin. (örneğin iOS 5.1.1 telefonunuzu downgrade etmek istediğiniz sürüm, onu seçin.)

Beşinci Adım:
• Eğer ikinci adımda SHSH’larınızı tinyumbrealla aracılığı ile kaydettiyseniz, Redsn0w’da bulunduğunuz sayfada Blobs çevresinde Local seçeneğine basın, kullanmanız gereken SHSH’ı seçin, eğer Redsn0w u kullandıysanız, sadece “Remote” a basın ve geri kalanını Redsn0w halletsin.

test bizzat denendi ama 4s de olmuyor bilginize