iphone 3g 4.2.1 custom firmware (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
iphone 3g 4.2.1 custom firmware nasıl hazırlanır sırası ile resimleri takip edin öncelik ile snowbreeze 2.2.1 indiriyoruz
ve normal 4.2.1 restore dosyasını indiriyoruz

1. adım : snowbreeze açıyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 3186
2. adım : OK tıklayarak sonraki adıma geçiyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 3196
3. adım : Browse tıklıyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 3188

4. adım :Gelen pencereden 4.2.1 restore dosyasını seciyoruzEkli dosyayı görüntüle 3189

5. adım :identifying ipsw restore dosyasını okuyor Ekli dosyayı görüntüle 3190

6. adım : restore dosyamızın hatasız ve iphone4 modeline ait oldugunu söylüyor ( bu rada siz 3g restore sectiginiz için 3g yazacaktır.)Ekli dosyayı görüntüle 3191

7. adım :Ekli dosyayı görüntüle 3192
8. adım : baseband pereservation mode seciyoruz Ekli dosyayı görüntüle 31939. adım : costum dosyamız hazırlanırken bekliyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 3194

10. adım :işlem bittikten sonra cihazı dfu moda alacaz ireb yapması için yani cihazı costum yüklenmeye hazır hale getiriyoruzEkli dosyayı görüntüle 3195
Dfu moda aldıktan sonra cleanup diye bir uyarı gelir ok dedikten sonra İ tunes açıp shift tuşu ile beraber Restore tıkladıgımızda gelen pencereden oluşturdugumuz Costum frimware secin ve Yükleyin

pegasus35

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim dostum çok açiklayiciydi.başkalarinin kafa kariştiran açiklamalari ile sabahlara kadar süren işlem senin anlatiminla 10 dakikada çözüldü...