iPhone 3g Ekran Problemi (1 Viewer)

epacaci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kolay gelsin hepinize yurtdışından alınma bir iphone 3g cihazım var daha önceden digitizer'ı çatlamıştı interneti karıştırarak bi çözüm bulup ebaydan parçaları sipariş edip tamirini kendim yapmıştım telefonumun ekranı 3.kez kırıldığında tamir etmekden bıktım kendi haline bıraktım 4 ay daha sonra yeni ekran sipariş etmeden önce bir arkadaşımın iphone ekranını taktık ve çalıştığını görünce yenisini sipariş ettim ekran geldiğinde taktım fakat ekrana görüntü gelmiyor simkart takınca aranınca ses çıkarıyor titriyor fakat dediğim gibi ses var görüntü yok ben telefonun ekran soketinde sıkıntı olduğunu düşündüm telefonumda sıvı teması olmadı ekrana görüntü gelmemesinin sebebini tahmin edebilecek varsa şimdiden teşekkür ederim uzun yazdığım için kusura bakmayın durumu tam anlatayım istedim:)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
anlattıgına göre aldıgın ekran bozuk.
Nedeni ise : Arkadaşının orj. ekranında görüntü gelmiş
ikinci sebep son ekranı takıp çıkarırken ekran soketini zedelemiş olabilirsin
Çözüm: Arkadaşının orj. ekranını bir daha dene görüntü gelirse başka ekran sipariş et

epacaci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstadım ilgilendiğin için çok teşekkür ederim 2. dediğin çözüm yolunu denedim fakat görüntü bu sefer gelmedi cihazın şarjı bitti tekrar açtım fakat sonuç yok bende soketten şüpheleniyorum çünkü eskiden ekranı taktığımda tık sesi duyardım artık yok soketi değiştirecek kadar becerim yok:(

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
aldıgın ekran yansanayi oldugu için olabilir ümidi kesmeden orj ekran dene veya aldıgın ekranı arkadaşın telefonunda dene
Kolay Gelsin

epacaci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim ustam bir kez daha deniyecm eğer olmazsa mecbur telefoncuya götürcem

epacaci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstad şimdi telefonu restore ettim ve ekran geldi çalışıyor ama beyaz ekran sorunu verdi şimdide 2 telefondada beyaz ekran oluyo acaba ekranı mı bozduk :)

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
eger ekran saglam yazılım da sorun yok sa ekranı taktıkdan sonra acma ve home tuşana bas acarken video daki gib kolay gelsin

[video=youtube;trUKVMMh9R0]http://www.youtube.com/watch?v=trUKVMMh9R0[/video]

epacaci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim ustam denedim fakat çalışmadı yan sanayi bi ekran aldım bugün taktım çalıştı lcd soketim yamulmuş :) iyiki şu çinliler var ebayda kargoda bedava :D

muratka42

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eger ekran saglam yazılım da sorun yok sa ekranı taktıkdan sonra acma ve home tuşana bas acarken video daki gib kolay gelsin

[video=youtube;trUKVMMh9R0]http://www.youtube.com/watch?v=trUKVMMh9R0[/video]

Hocam merhaba, aynı sorunla bende karşılaştım.
Ekran görüntüsü gitmişti. telefonumun ekranı orjinal değil, yeni bir problemle karşılaştım.

Sorunum şudur;

DFU dan format attım, ekranda görüntü yoktu, itunes telefonumu görüyor, ekranı geri getirmek için restore yaptım görüntü geldi. Fakat;

Telefonu normal kapattıktan sonra tekrar açıyorum, yine görüntü yok!

tekrar recovery yapıyorum, resetleniyor görüntü geliyor. normal kapatıp açtıktan sonra, y,ne görüntü yok!

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin telefonsuz kaldım.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
bu bahsettiğiniz şey çok tuaf açma tuşunun orda ekran soketi var yerinden çıkmış olabilirmi resetlenince beyazlayan ekran görmedim ama arkadaşlarda başıuan gelen varsa yardım etsinler

muratka42

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim,

Soketlerde problem yok gibi görünüyor,

İlginç olan, recovery yapınca kapanıp açılıyor görüntü geliyor!

Telefon normal çalışıyor, açma kapama tuşundan normal kapatıyorum, tekrar açmak için basıyorum bu sefer görüntü gelmiyor ama sesler geliyor! pcye bağlıyorum bağlantı sei geliyor itunes cihazı görüyor.