iphone 4.1 baseband yukseltmeyen custom fw ' ler (1 Viewer)

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
Risk size aittir , baseband yukselmesi vs. gibi bir sorunda mesuliyet kabul etmiyorum. Ben bu yöntemlerle 3GS ve 4 ' ü update ettim . unlock yaptım

Aşağıda verdiğim custom firmware' leri kullanarak telefonunuzu update ederseniz basebandiniz yukselmez, unlock kacırmazsınız ve jailbreak yapmanız gerekmez çünkü cydia hazır yüklenmiş olarak geliyor.

HOTFILE ' A UPLOAD EDİYORUM ( premium olarak hızlı indirebilmek için hesabımı kullanabilirsiniz, özel mesaj atın lütfen)

Gerekenler:
1)iTunes 10 veya üstü
2)iREB :
3) Verdiğim custom firmware dosyaları:
IPHONE
3G: Uyarı :multitasking,wallpaper , pil yüzdesi açıktır

YENI BOOTROM 3GS:
4 : upload edildi , son sayfada bulabilirsiniz linki
[/COLOR]

Kullanımı

1)Öncelikle Cihazımızı DFU mode ' a alıyoruz ve iTunes'ı açıyoruz.

DFU'YA ALMAK İÇİN : CİHAZI BILGISAYARA BAGLAYIN. CIHAZ ACILINCA 10 SANIYE HOME+POWER A BASILI TUTUN. DAHA SONRA HOME'A BASILI TUTMAYA DEVAM EDEREK POWER I BIRAKIYORUZ. 10 SANIYE DE BOYLE DEVAM EDİYORUZ.

2)DFU Mode'a girince iTunes' u kapatıyoruz.

3)iREB i açıyoruz. Kendi cihazımızı seçiyoruz. Ekran Kırmızı ya da beyaz olabilir. Normaldir

4)iREB ile işimiz bitti

5) iTunes' u açıyoruz

6) Shift+restore yapıyoruz ve CUSTOM FIRMWARE dosyamızı seçiyoruz

Not: artık shsh kaydı gerekiyor
Saygılar

YUKARIDAKİ TÜM İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA AŞAĞIDAKİ SIRA İLE DEVAM ETMENİZ KİŞİSEL OLARAK TAVİYEMDİR. İŞLEMLER CUSTOM FW'NİN FAZLA ŞARJ GİTMESİ VE NOTİFİCATIONS KISMINDAKİ OLUMSUZ ETKİLERİNİ MİNİMUMA İNDİRGEYECEKTİR. (NOT: konu sahibinin isteği üzerine eklemeyi yapıyorum - semihcan)
1. Telefonu custom fw ile restore ettikten sonra Ultrasn0w ile unlock kısmına geçmeden önce; telefonu bilgisayardan ayırınız ve itunes'dan backup'ını almayınız.

2. CYDIA otomatik menüde yüklü olacak ve basebandınız yükselmemiş olacak. CYDIA'yı açınız ve wifi yardımı ile gerekli CYDIA güncellemelerini yapınız.

3. CYDIA güncellemeleri yapıldıktan sonra CYDIA'yı tekrar açınız ve search kısmına OPENSSH yazarak yükleyiniz. Telefonu kapatıp tekrar açınız.

4. CYDIA'yı tekrar açınız ve MANAGE kısmına gelerek sources'i tıklayınız. repo.bingner.com source'sini ekleyiniz. İçerisindeki SAM ve SAMPrefs uygulamalarını telefona kurarak, telefonu baştan başlatınız.

5. CYDIA'yı tekrar açınız ve MANAGE kısmına gelerek sources'i tıklayınız. UNLOCK işlemi için otomatik yüklü olan Ultrasn0w uygulamasını telefona kurarak, telefonu baştan başlatınız. Şebeke gelmiş olacak ve IPHONE ACTIVATED ya da IPHONE ETKİNLEŞTİRİLDİ şekklinde bir uyarı göreceksiniz telefonunuzda. (Bu orijinal sim kartı ile aktivasyon yapılmış gibi yapıyor telefonunuzu.)

6. CYDIA'yı tekrar açınız ve MANAGE kısmına gelerek sources'i tıklayınız. cmdshft.ipwn.me/apt source'sini ekleyiniz (başında www var mıydı hatırlamıyorum). İçerisindeki PUSHDOCTOR uygulamasını telefona kurarak, telefonu baştan başlatınız.

7. CYDIA'yı tekrar açınız ve MANAGE kısmına gelerek sources'i tıklayınız. cydia.hackulo.us source'sini ekleyiniz. İçerisindeki APPSYNC 4.1 'i uygulamasını telefona kurarak, telefonu baştan başlatınız.

8. Herşey OK. Telefonu bilgisayara bağlayarak itunes ile uygulamalarınızı geri alabilirsiniz artık.. İster new iphone yapın TEMİZ RESTORE için, isterseniz eski bilgi ve uygulamalarınızı geri çekin.