Iphone 4 Wi-fi YOK..(Wifi kısmı gri yani silik gözüküyor) (1 Viewer)

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Arkadaşlar bugun yaşadıgım talihsizligi paylaşmak istedim belki yardımcı olan bir arkadaş olur..Cözümü icin hard reset attım,restore ettim 5 kez,versiyon yükseltip düşürdüm,Ağ ayarlarını sıfırladım,Yeni iphone olarak tanıttım,JB yapmadım(yapamıyorum malum wifi yok) ama hic bir şey kar etmedi,Bu arada bluetooth da sorun acılmıyor muhtemelen baglantılı.İkinci resimde kırmızı halka ile işaretledim.Ok cıkması lazım normalde...Donanımsal oldugunu düşünüyorum teknik servis arkadaş var ise sorunun hangi parcadan oluşabilecegini yazabilirse seinirim...Tabi her türlü öneriye acıgım

DeDeLi isimli üyeden alıntı
Çok Şükür arkadaşlar sorunu çözmüş bulunmaktayım..İki gündür okumadıgın yabancı forum kalmadı..Bu sayede ingilizcem gelişti diyebilirim :)
Şimdi aşagıda sizlere madde madde buldugum çözümleri yazacagım.Böyle bir sorunlar karşılacak arkadaşlara faydam olabilir diye düşünüyorum.Benim cihazımdaki soruna dördüncü madde etkili oldu digerlerinide denedim tabiki..

Arkadaşlar öncelikle cihazda bu sorun oluştugunda 4.2.1 yüklüydü.ilginc tarafı durduk yere oluşan bir sorundu.Cydia dan vs bir şey kurmadım son 1 haftadır.Tekrar aynı versiyona restore etmeyi denedim olmadı.IOS 4.1 e düşürdüm tekrar sorunum devam etti.4.1 ve 4.2.1 versiyonlarını birkaç kez yüklemişimdir.Sonra acaba baseband ile ilgisi bir sorun olabilir mi dedim malum aynı versiyonu yüklediginizde veya versiyon düşürdügünüzde baseband değişmiyor bende 4.3.2 ye restore ettim sorunum hala devam etti.Ciddi olarak donanımsal olabilecegine inandım çünkü her şeyi yapmıstım yani öyle düşünüyordum..Aşagıda araştırdıgım ve birleştirdigim çözümleri maddeleştirecegim

1)Önce cihazınıza hard reset atın yani home+power tuşuna elma işareti gelene kadar basılı tutun,
Sorun devam ediyorsa;
2)Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırlayın seçeneğini seçin öncelikle..Bu sizin hem bluetooth hem de Wi-Fi ayarlarınızı sıfırlamaya yarayacak,
3)Sorununuz hala devam ediyorsa malesef restore yolu göründü..Cihazımıza temiz bir restore yapıyoruz,
4)Restoreden sonra sorun hala devam ediyorsa Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm içerigi ve ayarları sıfırla secenegini tıklıyoruz..
NOT:Arkadaşlar 4.maddeyi kesinlikle restoreden sonra yapın ve JB siz olsun cihaz CFW yüklemeyin kesinlikle.Çünkü Jb'li bir cihaza Sıfırla derseniz %100 elmada takılı kalır.
(Ağ ayarlarını sıfırla hariç)

5)Arkadaşlar bazı yabancı sitelerde cihazınızı buz dolu torbanın üstüne 10 dk boyunca bırakın yazıyor.Soguktan kablolar büzüştüğünü ve cözüm aldıklarını yazmıslar.Ben denemedim..Siz bilirsiniz.
6)Eğer yine çözüm alamazsanız servise götürmenizi tavsiye ediyorum.Cihazı açmaya vs kalkışmayın.(Ben düşünmüştüm o yüzden uyarayım dedim :) )

Arkadaşlar apple'ın kendi destek sitesinde verdigi çözümler için buyrun :

NOT:Arkadaşlar yukarıdaki linkte sıfırladıktan sonra restore yapın denmiş unutmayın apple çözümlerini Jailbreaksiz cihazlar icin sunuyor buna dikkat edelim..