Iphone 6 açilip kapanma sorunu (1 Viewer)

yavuzben

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ARKADAŞLAR ELİMDE 3 ADET İPHONE 6 VAR MÜŞTERİ YERE DÜŞÜRMÜŞ,ÜÇÜDE KAPANIP AÇILIYOR ÇÖZEMEDİM LOGO GELİYOR HEMEN KAPANIYOR,İŞLEMCİNİN ETRAFINDAKİ PARÇALARDAN ŞÜPHELENİYORUM DAHA ÖNÇE KİMSE KARŞILAŞTIMI BU ARIZAYLA ACABA ?

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Acilip kapanma sorunlarinin bir cok nedeni var cihaz kendini sürekli resetliyor mu...o saman islemci de sorun var

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Kisa devre olmasi olasiligi yuksek.bunu anlamakta kolay.cihazi şarza takmadan dc den voltaj 1.5 olcak şekilde ayarlayin isinan kismi bulun.lakin önce yazilim.belki room bozuktur.....

Teknoman

2
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
geçenlerde benimde basıma geldı. Yazılıma girmedı. Batarya connektörün etrafındakı dırenclerı kontrol ettım yıne olmadı. En son nand flas a hafıf bı ısı gectım duzeldı.

yavuzben

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar 1 tanesi açılıyormuş gibi oluyor,tam açılacakken kapanıyor,tekrar açılıyor tekrar kapanıyor...diğeri on-off tuşuna basar basmaz logo geliyor,hemen gidiyor sadece ekran ışığı yanık kalıyor,tahmin ediyorum biryerlerde çatlak var ya kondansatörlerde yada işlemcide,zaten işlemciyse müdahale zor,bi bakalım olmadı flash ı haşlayalım,herkese çok teşekkürler

yavuzben

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kisa devre olmasi olasiligi yuksek.bunu anlamakta kolay.cihazi şarza takmadan dc den voltaj 1.5 olcak şekilde ayarlayin isinan kismi bulun.lakin önce yazilim.belki room bozuktur.....

cihazda yüksek ihtimal açık devre var adaptöre bağlıyorum akım değerleri normal ve ısınan parça yok