iTunes - iPhone ile Karşılaştığınız Sorunlar (Farklı Yöntemler) (1 Viewer)

maxiteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hata kodu: 1011, 1013, 1015 (Restore İşlemi Sonlanırken Çıkar);
telefonu pc ye bağla ve kapat sonra redsnowu açıp orjinal fw yi göster daha sonra next yapıp Just Enter pwned DFU mode right now ı seçiceksin sonra yine next next ondan sonra itunesten custom 4.2.1 i 1015 1600 hatası almadan yükleyip bana teşekkür ediceksin

(rıdvan4747 ustamızın yöntemidir)

Hata Kodu: 1600;
telefonu itunes moda alın öyle deneyin. host dosyasındaki ipleri temizleyin. itunesi silip yeniden kurun. olmazsa itunesin 9.2sini kurup deneyin.

Hata Kodu: 1602, 1603 Unknown Error (Bilinmeyen Hata):
Eğer pc ile telefon bağlantısı kopmuş ise bu hata meydana gelir. usb kablosunu değiştirin. başka porta bağlayın. pcye reset atın. host dosyasındaki ipleri temizleyin.

Hata Kodu: 1604;

Apple’ın bu hata ile ilgili bazı tavsiyeleri var;
1). Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2). USB’den bağlı tüm diğer aletleri sökün, iPhone’unuz Dock’a bağlıysa sökün, direkt kabloyu iPhone’unuza bağlayın.
3). Mac OS X 10.4.x işletim sistemli PowerPC işlemcili Mac kullanıyorsanız “Classic Enviroment” açık ise kapatın.
4). İşletim sisteminizde yani bir kullanıcı hesabı açın.
5). iTunes’ı sisteminizden kaldırıp, yeniden kurun.
6). Farklı bir bilgisayarda Restore işlemini yapmayı deneyin.
7). USB sürücülerini güncelleyin ya da yeniden kurun.

Hata Kodu: 1, 2, 3, 6 ya da 99'dan Küçük Bir Sayı;
Bu hata mesajı telefonunuzun Restore Mode’a alınamadığı anlamına geliyor.Bu durumda telefonu kendiniz DFU Mode’a alın.

1601 hatası:
Bataryadan kaynaklanır bataryayı değiş olay çözülecektir.

Hata kodu 3194;
Genellikle telefonun versiyonunu düşürmek isterken çıkar bu hata. 3 yöntemi vardır.
-tiny umbrelladan shsh kaydı alıp düşürebilirsiniz
-ireble içini sil host dosyasındki ipleri temizle host dosyasını kes masaüstüne at iphone 4 - 3 de 4.1 yükleyin olmazsa 4.1 custom yükleyin. 3gde ise böyle bi hata çıkmaz.
-wındows\system32\drivers\etc dosyasını komple kesin masaüstüne atın pcye reset atın.

Bide Şöyle Bir Hata Alabilirsiniz: iTunes was unable to load dataclass information from sync services;

Bu hata, cihazınız ile ilgili değildir. iTunes ile ilgilidir. iTunes’ı tamamen kaldırıp baştan kurmak sorununuza çözüm olacaktır. Apple sitesinde de yönerge var bu konuyla ilgili olarak tercüme olayı var. Bunu tamamen kaldırıp kurdugumuzda sorun hallolucak gibi. Çünki ordada en sonuna baktımda iTunesin en güncel sürümünü yükleyin simdi diyor

DFU Mode'a Alma;

Öncelikli olarak kullanıcagımız tuslar Home (Dokunmatik ekranın altında bulunan Yuvarlak tuş) ve Power Tusu (üst tarafta bulunan Acma/Kapama tusu).
- Home tusuna 5sn,
- Home tusundan elinizi kaldırmadan Power tusuyla birlikte 10 sn basmaya devam edin,
- Yine eliniz Home tusundan kaldırmadan Power tusunu bırakıp, basmaya 30 sn boyunca devam edin.

Yani eliniz hep Home tusunda =) Eger Dfu Mode'dan cıkmak isterseniz, Power ve Home Tuslarına biraz basılı tutarsanız (elma logosu gelene kadar) telefona restart atmıs olucaksınız.

Telefon itunes modunda kalırsa:
Telefona 4.1 atın 1015 hatası vericek redsn0w_win_0.9.8b5 bunu açın 4.1 gösterin install cydiayı işaretleyin next deyin telefon jailbreak işlemini tamamlasın. sonra telefon elmada kalacaktır just boot tetheredi işaretleyin aynı redsn0w versiyonu ile tekrar yapın telefon ituneste kalacaktır tiny umbrelladan exit recovery yapın çıkacaktır. ama bu seferde menüyü göstermeyecektir. bunu açın :redsn0w_win_0.9.6b5 tekrar install cydiayı işaretleyip jailbreak yapın telefon açılacak ve işlem bitmiş olacak.

4.2.1 jailbreak bitirmezse:
yeniden restore edin Telefona redsn0w_win_0.9.6b5 bunla jailbreak yapın.

İphone elmada kaldıysa;
iphone 4 / 3 4.3.5de tetheredle yapılan jailbreakdir kapatıp açmadan kullanacaksınız telefonun versiyonu 4.3.5 değil, 4.2.1 ise ;
1 aşama yapacağın olay 4.2.1 orj restore yükle 1015 hatası alacaksın buraya kadar ok

2. aşama redsn0w_win_0.9.6b5 aç 4.2.1 orj firmaware göster cıydıa seçme sadece Just Enter pwned DFU mode right now ı seçiceksin sonra yine next next dfoda iken yükle içine pin kodsuz vadafone tak

onra itunesten custom 4.2.1 yükle

(RIDVAN4747 ustamızın yöntemidir)

Telefonda güvenlik kodu var ise:
iphone 4de güvenlik kodu kırmak şu an itibariyle mevcut değil yapacağınız tek işlem restore yapmak .

iphone 3g 3gs 2g ise burdan yapabilirsiniz.

altarnatif:

tiny umbrella açılışta hata verirse;

2003 hatası;
pcdeki bütün usb bağlantılarını sökün iPhoneda dahil. pcye reset atın sadece iphone'ı bağlayıp restore edin. gene hata verirse dfuya alıp deneyin hala aynı ise pc değiştirin.

4.3.4ten 4.3.3e düşürürken çıkan hata 1611 hatası kesin çözüm:

iPhone 3gs jailbreak unlocktan sonra servis yok yuazıyor ise kesin çözüm:

iphone restore dosyaları;

iphone oyun ve uygulama yükleme;

3gye android yükleme

iphone ülke kodları

iTunes kredi kartsız hesap açma

iPhone için ziphone kullanmak

ios5 yüklerken 3194 hatası verirse:
C:\Windows\System32\drivers\etc buradaki host dosyasını siliyoruz pc reset atıyoruz sonra tekrardan yükleme yapıyoruz sorunsuz yükleniyor hadi hayırlı olsun ios5

wifi - imei yok derse:
1 redsnovu açıyoruz ve orjinal firmwareyi seçiyoruz ileri diyoruz
2 sadece just...dfu(enson seçenek) seçip ileri diyoruz dfu moda alıyoruz
3 itunesi açıyoruz
4 itunes otomatik görecektir shift+restore ye tıklıyoruz
5 custom firmwareyi seçiyoruz ve restore ediyoruz
6 işlem bittikten sonra tekrar redsn0vu açıyoruz
7 yine orjinal firmwareyi seçiyoruz
8 install cydia ve install ipod basebandı işaretliyoruz
9 ileri deyip işlemi tamamlıyoruz

işlem bukada orjinal imeilin ve basebandın geri yüklenecektir

ios5 gevey kullanımı:
1. ios5 i indirin l

2. sn0wbreeze v2.8b8 (For iOS 5.0) indirin

3. snowbreeze rardan çıkarın. İkonuna tıklayın çıkan pencereye ok diyin, close credits e tıklayın, sağ alt köşeden büyük ok a tıklayın, gelen pencere browse tıklayın ve indirdiğiniz ios5 dosyasını seçin sağ alt ok ile devam edin 3 seçenek geldi karşınıza
a. 1.seçenek sadece baseband korur jb yoktur
b. 2.seçenek basebandı korur + jb işlemini yapar
c. 3.seçenek basebandı korur + jb işlemini yapar + aktive kartı olmayanlar için aktive ekranını atlar anlatımı bu baslıkla AKTIVE KARTIM YOK NE YAPCAGIM DIYENLER

4. custom fw oluştuktan sonra masaüstünüzde 2 dosya beliriyor biri sn0wbreeze_iPhone 4-5.0 adındaki custom fw miz biride iBooty-for-5.0 diye bir klasör oluşuyor.

5. telefonun backup ini alın

6. şimdi telefonu dfu moda alın ( nasıl yapılır ? telefon itunese bağlıyken telefonu kapatın sonra power ve orta düğmeye 10 sn basın sonra power düğmesini bırakın eliniz orta tuştayken 20 sn bekleyin. pc den ses geliyo zaten ekranda hiç birşey olmayacak siyah ekranda itunes telefonu görecektir.) yapamazsanız googleden dfu modu arayın bulun yapın

7. aşama telefon dfu modda şuan ilk önce ibooty klasörü içindeki ibooty uygulamasını çalıştırın. telefona bişiler atacak.

8. aşama ibooty bittikten sonra itunesten shift e basılı tutarak masaüstümüzdeki sn0wbreeze_iPhone 4-5.0 uzantılı custom fw mizi gösterek kuruluma başlıyoruz. 3200 hatası alırsanız yeniden deneyin olacaktır.

AKTIVE KARTIM YOK NE YAPCAGIM DIYENLER
arkadaslar sn0wbreeze-v2.8b8 calıstır gelen ekrana ok de close credits de daha sonra aşağıdan ileri tuşu gibi mavi tuşa bas sonra elinde bulunan ios5 browse bölümünden göster onaylayacaktır
Daha sonra yine mavi tuş daha sonra gelen ekrandan expert mode yi seç ve yine maviye tıkla sonra karsına 4 seçenek gelecek
General bölümünü seç ve maviye tıkla gelen siyah ekranda 3 tane tik bolumu var buradan yapman gereken sadece activate the iphone[hacktivate] işaretle daha sonra alttaki maviye tıkla sonra gelen ekranda hiçbir işlem yapmadan yine maviye tıkla daha sorma karsımıza gelen 4 secenekten build ipsw ye tıkla mavıye tıkla ve costum hazırlamasını bekle bu şekilde actıve ekranını geçersiniz

GEVEY KULLANANLAR İÇİN İOS 5 TALİMATI alıntı anlatım :sarerer
1. Cihazı yeniden başlattım.
2. Geveyi taktım ve Kabul et yazısına bastım.
2. 15 sn. sonra civarlarında Servis Yok yazısı görünmesine rağmen 112 çevirdim ve kapattım.
3. Uçak modu yaptım. 2 sn. sonra açtım.
4. İlk uyarı geldikten sonra 20-25 sn. ikinci uyarı geliyor. Bu uyarıyı tamamla kapatıyoruz.
5. Tekrar uçak moduna aldım ve kapattım.
Sonuç: Böylece şebeke geldi.

BASEBANDIM YUKSELDI GEVEY CALISMIYOR DİYENLER iOS5 4.11.08den 4.10.01e Baseband Düşürme

ios5 sn0wbreeze ile hazırladığımız bb koruma fw değilde yanlışlıkla orjinal fwyi göstererek 4.11.08 bbye geçtim yaptığım ufak bir araştırma sonucu 4.3.5 versiyonuna düşünce baseband geri düştüğünü farkettim en sonunda baseband düşürmeye başladıktan sonra 4.3.5 fw itunes 10.5 ile yüklenmediğinide anladım sorunlar bukadarlada kalmıyor 10.4 yüklediğimde The iTunes Music Library file cannot be read because it does not appear to be a valid library file hatası ile karşı karşıya kaldım yaptığım araştırma sonucu çözümü;
1.Adım Windows üzerinde müziklerim klasörüne ulaşın. müziklerim klasöründe iTunes klasörüne girin.
2.Adım iTunes dosyasında Library.itl dosyasını bulun ve silin.
3.Adım Previous iTunes Libraries dosyasında bildiğiniz gibi bir önceki versiyonun dosyaları bulunuyor. Bu dosya içinde Library.itl kopyalayın.
4.Adım Library.itl iTunes klasörüne dosyayı kopyalayın.
6.Adım iTunes'u açın.
Evet iTunes 10.4.1 bizim 4.3.5 fw'mizi yüklemeye hazır DFU modda Shift + Restore ile 4.3.5fw'yi yükleyin backup yüklemeden direk yeni bir iphone oluşturun [çünkü kullanmak hiç nasip olmayacak] baktığımızda modem firmware modelimiz 4.10.01'e düşmüş oluyor.

CİHAZINI KAPATIP ELMADA TAKILDI DIYENLER
1. yöntem beyler telefonu usb ile bağla olsun ve redsn0w_win_0.9.9b3a bunu indirin
daha sonra çalıştırın çalıştığında 2 seçenek var alta extras bölümüne tıklamalıyız ve select ipsw bölümünden ios5 ın orjınal fw costum değil gösterin daha sonrada üstte just boot var ona tıklayın next dedikten sonrada zaten komutları veriyor der demez 3 sn kapatma tusu sonra 10 sn kapatma artı home tuşu daha sonrada sade home tusu ondan sonra zatencıhaz ekranı ananas olur ve sonrada bırsey yapmayın telefon kendiliğinden açılır
2. yöntem olmaksa şayet birde ilk ekrandaki jailbreak tıklayın ve cydıa kurulum vardır sonrada next dedikten sonra yine dfu moda alacaksın yanı 3 sn kapatma tuşu sonra 10 sn kapatma+home sonrada sadece home tuşuna basılı kalacak sonra kendi yüklemeye geçer

3*** Küsur hatası alıyorum ne yapsam geçmiyor diyenler

C:\Windows\System32\drivers\etc buradaki host dosyasını not defteri ıle acın beyler yanlız bu islem sırasında ıtunes kapalı olsun beyler not defteri ile acın eğer 74.208.10.249 gs.apple.com böyle bir satır görüyorsanız silin kaç tane varsa sonra kaydedin.
İtunesı acın tekrar deneyin eğer bukez de 1*** kusurlu hatayı alır sansızda bunu da iREB-r4 bunun yardımı ile geçiyoruz oda söyle indirdik programı çalıştırdığımızda karsımıza gelen ekranda cihazınız modelini secin ve tıklayın
Cihazı dfu moda almak lazım buradan dfu moda aldığınızda o hatayıda bu yöntemle asıyorsunuz ve yükleme sorunsuz oluyor beyler ben karsılaştım kesinlikle %100 geçiyor

iPhone şarj az gidiyorsa:
3gyi kapat sonra aşağı bak

Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar'a gidin. Kısıtlamalar etkin ise dört haneli giriş kodunuzu girin. Kısıtlamalar etkin değlise ekranın üst kısmındaki Kısıtlamaları ac kilit kodunu iki kez girin. İzin ver'in altındaki listede Ping var Ping'i kapatın

iPhone üzerinden pcde nete bağlanma :
cydia dan iphonemodem diye bir uygulama ile laptopunuzdan wireless olmayan bir yerde iphone unuzu modem olarak kullanıp 3G veya Edge ile istediğiniz yerden internete bağlanabiliyorsunuz. kısacası iphone bir 3G EDGE modem görevi görüyor. İlk önce cydia dan iphonemodem yazarak bu uygulamayı iphone unuza kuruyorsunuz. sonra adresinden bilgisayarınız için olan küçük uygulamayı indiriyorsunuz ve programı açınca Connect e basıyorsunuz ve sonra iphone üzerinden kablosuz ağları aratınca size iphonemodem diye bir kablosuz ağ buluyor. bu ağa bağlandıktan sonra yine iphone üzerinden iphonemodem uygulamasını başlatıyorsunuz ve artık internettesiniz. piknikte arabada wireless olmayan her yerde bu şekilde internete girebilirsiniz. Benim aradığım bişeydu bugün keşfettim çok işime yaradı sizinlede paylaşmak istedim. Özellikle 1GB lık gibi bir edge paketiniz varsa çok iyi kullanabilirsiniz. 30 temmuz dan sonra 3G de aktif olduktan sonra mobil internet fiyatları dahada düşecek be bu şekilde hızlı olarak istediğimiz yerden nete bağlanabileceğiz..

Tiny umbrellada TSS Server çalışmazsa:
cmd.exe komutunu calistirip su satirlari yazip enter yapmak yetiyormus..

attrib -r -h -s C:\\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

iPhonedaki numaraları sim karta aktarmak:

Sürüm: 1.2.1 Beta
Boyut: 299.5 KB
Gerekli Firmware Sürümü: ...

İndirme Linkleri:
- Cydia'ya kaynağını ekleyerek programı indirebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi iPhone'daki kişileri SIM'e aktaramamak önemli bir sorundu. SIM'deki kişileri iPhone'a aktarırken de özellikle standart karakterler kullanılmamışsa problemler çıkabiliyordu. Cydia'da henüz test aşamasında olan bir programla artık ikisini de yapmak mümkün. Bunu yapabilen programın adı SIManager. Programı Cydia'ya kaynağını ekleyerek ulaşabilirsiniz.

Farklı sim bulundu hatası:
Cydia Source ye şu adresi ekleyin

cydia.pushfix.info

Dowloand Başlayıp Bitecek Sonra Cydiadan hacktivationpatch Dosyasını Yükleyin

Sorun Düzelecek Kolay Gelsin

deniz bey

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
!!! Paylaşım İçin Teşekkürler Ustam !!!