iTunes "Kredi Kartsız" account alma Resimli+Türkçe. (1 Viewer)

muharrem şen

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dertsiz tasasız iTunesten account almak

Daha önce kredi kartı ile account almış arkadaslarlarında, nasıl kartsız accounta geçiceklerini resimli ve açıklamalı bir şekilde ekledim.Kolay gelsin...

Arkadaslar bir arkadasımız eklemis direk linke yönlendirmiş.İngilizce ve görebilmek gercekten zor.​

Başka bir konuda ise, redeem code ile yapılan bir işlem war, o kampanya tarzı bişi wardı orası kapandı.​

Yardımcı olması için bende bunu eklemeyi gerekli buldum.Hadi hayırlı account'Lar =)​

Aşağıdaki adımlara geçmeden evvel eğer "Sign In" durumundaysak "Store -> Sign Out" seçeneğini kullanarak "Sign Out" yapmamız gerekiyor. Eğer ilk defa Apple ID oluşturuyor veya kullanıyorsanız "Sign Out" yapmanıza gerek olmayacaktır.​

1) Öncelikle iTunes Store'dan Apple ID almak istediğimiz ülkenin store'unu seçiyoruz. Aşağıdaki adımlar Türkiye Store'una göre anlatılmıştır. Fakat son aşamaya kadar zaten tüm adımlar her ülke için aynı sadece adres bilgilerinin girildiği adımlar biraz farklı.​

Ülke seçtikten sonra sağ alt menüde bulunan "En Çok İndirilen Ücretsiz Uygulamalar" (Top Free Apps) listesinden her hangi bir uygulamaya tıklıyoruz. Bu nokta önemli çünkü kesinlikle ücretsiz (Free) bir uygulama seçmemiz gerekiyor.​

2) Seçtiğimiz ücretsiz uygulamanın detay ekranındaki "GET APP" düğmesine tıklıyoruz.​

3) "GET APP" düğmesine tıkladığımızda o an "Signed In" bir Apple ID'imiz olmadığı için karşımıza aşağıdaki gibi bir login ekranı gelecek:​

Bu ekrandaki "Create New Account" seçeneğine tıklıyoruz.​

4) Bu sefer karşımız çıkan "iTunes Store'a hoş geldiniz" ekranını, Continue seçeneğine tıklayarak geçiyoruz.​

5) Kullanım Koşullarının yer aldığı ekranda da "iTunes Şartlarını ve Koşullarını okudum ve onları kabul ediyorum" seçeneğini işaretleyip Continue seçeneğine tıklıyoruz.​

6) Bu ekranda ise Apple ID olarak kullanacağımız mail adresimizi ve şifremizi seçmemiz gerekiyor. Ayrıca Apple ID şifremizi unuttuğumuz durumda bize sorulacak güvenlik sorusunu/cevabını ve doğum tarihimizi de bu ekranda giriyoruz.​

Bilgilerimizi girdikten sonra "Continue" düğmesine tıklıyoruz.​

7) İşte bu son ekranda da "Turkey Store için Apple ID Oluşturma" yazısında anlattığımız yöntemle çıkmayan "None" seçeneği karşımıza çıkıyor.​

Bu seçeneği işaretledikten sonra adres bilgilerimizi girerek sağ alt köşedeki "Done" seçeneğine tıklayarak Apple ID'imizi oluşturuyoruz.​

ÖNEMLİ:Kullanıcı adınızın aktif olabilmesi için, mailinize aktivasyon maili yolluyorlar, aktif etmeniz gerek. Ben şahsen burada takılmıstım =)

Bu yöntemle alınmış Apple ID ile ücretli uygulama indiremiyeceğinizi tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu yöntemin diğerinden en büyük farkı, işleme ücretsiz bir uygulamayı indirmeye çalışarak başlamamız.
Burada da yukarda belirttiğim gibi; daha önce kredi kartı ile account almış arkadasların, kartsız olarak accountlarını nasıl kullanmaya devam edicekler? Bunun acıklamasını yapmaya çalıştım.Kolay gelsin...

1-)İlk adımda iTunes'imizi açıp sol tarafta bulunan "iTunes Store" sekemesine tıklıyoruz.

2-)Daha sonra açılan pencerede sağ üst kısımda bulunan nickname girmediysek e-mailimiizin oldugu sekmeye tıklıyoruz.​

3-)Daha sonra açılan Sign-in ekranında ilk önce şifremizi yazıyoruz, ikinci olarak "View Account" sekmesine tıklıyoruz."View account" sekmesinin sönük olduguna bakmayın, şifrenizi girdiğinizde kendine geliyor=). Buraya tıkladıgımızda account informations karşımıza cıkacak.​

4-)Nick bilgilerimize geldiğimiz ekranda sağ tarafta 2. sekmede bulunan "Edit Payment Information" sekmesine tıklayıp Kredi Kart bilgilerimizinde içinde oldugu kısıma geçiyoruz.​

5-)Ve burada "None" Kısmını işaretleyip, alt tarafta bulunan "Done" sekmesine basıp işlemimizi tamamlıyoruz. =)
Kolay Gelsin..​

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
usta bilgine sağlık da kredi kartı ile hesabım var nasıl kartsıza dmnüştürecem