J7 Prime SM-G610F/DS desen kiliti sıfırlama (1 Viewer)

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar kolay gelsin,azönce bir müşterim getirdi cihazı,çocugu şifre katmış telefona haliyle cihaza giremiyor.Bu şifreyi içindeki datalar kaybolmadan nasıl çözebiliriz,malesef box yok bende.Box olmadan bir yöntemi varmı acaba,acil olarak yardımcı olabilecek bir ustam olursa cok sevinirim

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstad twrp yüklemedim daha önce biraz açıklama yaparmısın sana zahmet olacak nasıl yapıcagım konusunda,mümkünse tabi

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Twrp yi sitesinden uygun olanı indirin , sonra minimal abd indir kur , cihazı fastboot mode al , fastboot konutları ile cihaza kur hiç usb den cikarmadan ve cihazı kapatmadan tekrar cihazı fastboot mode al twrp çıkacak , sonra sitede twrp ile desen kilidi kaldırma konusu var onu uygula

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
frp yoksa bunu dene usta

Cihazı rootluyorsunuz.

Cihazı rootladıktan sonra
Cihaza TWRP Kuracağız.
Öncelikle Cihazımıza TWRP Recovery kuruyoruz.
Cihazı Recovery Modunda Açıyoruz...

Twrp Açıldıktan sonra;

ADVANCED'a giriyoruz.
FİLEMANAGER'i seçiyoruz.
Data/System klasörüne giriyoruz.
Buradan alttaki dosyaları siliyoruz;
Password.key
Gesture.key
Locksetting.db
Locksetting.db-wal
Locksetting.db-shm
Eğer yukarıdaki dosyaların hepsi yoksa sadece olanları silin.
Ardından geri çıkıp REBOOT'a basınız.

Cihaz açıldığında şifre kalkmış olacaktır.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekai maaşaallah okadar kolay anlattınki,gelde yap hadi : ) Canım kardeşim Gsm konusunda yeniyim,yeni yeni öğrenmeye çalışıyrum.Bu dediklerinden valla bişey anlamadım,minimal kurulu zaten bende.Bu samsunglarda fasboot modu nasıl alınıyor vs..bi yardımcı olsan abine.

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zekai maaşaallah okadar kolay anlattınki,gelde yap hadi : ) Canım kardeşim Gsm konusunda yeniyim,yeni yeni öğrenmeye çalışıyrum.Bu dediklerinden valla bişey anlamadım,minimal kurulu zaten bende.Bu samsunglarda fasboot modu nasıl alınıyor vs..bi yardımcı olsan abine.

Kızma hemen abi :) sende dükkan var iyi kötü ben senden daha yeniyim abi :) bana daha dükkan açmak bile nasip olmadı :)

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı

bu sana fikir verecek abi .

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Estf zekaim ne kızması işin espirisi bir yana,sanada nasip olur dükkan hiç merak etme : ) Bu arada ben hiç twrp yüklemedim ve cihazda 6.0.1 yüklü.bana nasıl yapıcam konusunda fikir sahibi değilim,yani cihazın hata ayıklaması kapalı,cihaza uygun twrp sitesinden bulamadım vs..kafan darma dagın oldu : (

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Estf zekaim ne kızması işin espirisi bir yana,sanada nasip olur dükkan hiç merak etme : ) Bu arada ben hiç twrp yüklemedim ve cihazda 6.0.1 yüklü.bana nasıl yapıcam konusunda fikir sahibi değilim,yani cihazın hata ayıklaması kapalı,cihaza uygun twrp sitesinden bulamadım vs..kafan darma dagın oldu : (

Abi onu açmak hata ayıklamayı açmak içik bir dosya ile açılıyor ama o konu beni aşıyor

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazı kapat ses kısma orta tuş ve açma kapama ile download mode a al eğer orada FRP lock: ON yazıyorsa hiçbir çare yok sifirlayacaksin.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Edit ; eğer FRP lock on ise sigirladiktan sonra senden Google account isteyecek onu da bilmiyorlarsa kirman gerekecek

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Odinle rot dosyasını flaslayıp,akabinde twr yükleyerek desen kilitini kaldırmayı deneyecektim fakat,rot dosyasını odinle flaslamak istediğimde işlemin bitmesine yakın fail hatası veriyor.Bunun sebebi nedir üstad,frp on olmasımı ?

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Odinle rot dosyasını flaslayıp,akabinde twr yükleyerek desen kilitini kaldırmayı deneyecektim fakat,rot dosyasını odinle flaslamak istediğimde işlemin bitmesine yakın fail hatası veriyor.Bunun sebebi nedir üstad,frp on olmasımı ?

Eğer cihaz için doğru root'u yüklüyorsan , Evet frp on olması ve. Cihazı sıfırlaman gerekerecektir. Bu tip cihazlarda OEM kilidini kaldırmadan TWRP olsun AutoRoot dosyası olsun yüklemeye izin vermez ve cihaz kendini kilitler Yani FRP Lock : ON olur. Ve FRP'yi Off yapıp OEM kilidini açmadan TWRP yükleyip bilgileri alman imkansız diyebiliriz. FRP : OFF ve OEM kilidi açık olsa dahi. G610F TWRP yüklendiğinde File Manager kısmına gelemezsin. File Manager kısmına gelip ekran şifresi olan dosyaları silmen içinde, Cihaza TWRP yüklendikten sonra bir kerelik TWRP'de "FORMAT DATA" yapman lazım. Bu da cihazda hiçbir veri bırakmaz. Stock Romun Wipe Format Data'sı gibi. RecSpeed

Kısaca böyle cihazlar geldiğinde ilk olarak Recovery menüye girin. Eğer stock Recovery ise. Müşteriye tüm bilgilerin silinme ihtimali olduğunu söyleyin.
RecSpeed

Eğer TWRP yüklü ise. Install 'a tıklayın eğer 2 den fazla dosya görünüyorsa. Yukarıda Musa ustanın paylaştığı yazıyı okuyup adım adım yapabilirsin. Sadece gesture.key , password.key , locksetting.db sildikten sonra Advanged / Reboot derseniz, Ekran şifresi kalkacaktır.. Bu kadar yazmamın nedeni, daha önce hiç TWRP yüklememiş olmanız. Yeni cihazlara dikkat edin.

NOT: Cihaza TWRP yüklediniz. Dosyaları göremiyorsunuz. File Manager kısmıda boş o zaman dosyayı indirip. RecSpeed

Twrp'den Advanced / Adb Sideload / sağa kaydırın sonra pc den adb klasörüne indirdiğiniz gesture.zip dosyasının olduğu kısmında Shift + Sağ tık yapın.

Komut Yöneticisini Burada Aç dedikten sonra şu kodu girin. adb sideload gesture.zip

Bu TWRP yüklü cihaza format atmadan ekran şifrenizi sıfırlayacaktır. Bu işlem tüm samsung modelleri için geçerli olsada G610F gibi bazı dataları şifrelenmiş cihazlar yukarıdaki yazdığım nedenlerden ötürü her türlü SIFIRLA ma isteyeceğinden bu işlem G610F modeli için geçerli değildir.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Usta eline emeğine sağlık,yeterince açık ve açıklayıcı bilgi vermişsin bana.sanırım bu cihazı stock recoveryde sıfırlamaktan başka çare yok..Son olarak aklıma bişey geldi onu sormak istiorum sana.Cihazda 6.0.1 yüklü,bu sürümünboot.img dosyasını bir program araçılıyla düzenleyip usb hata ayıklayamayı aktif hale getirip tekrar odinle flaslayıp haliylede hata ayıklama açık oldugu için pc,ye baglayıp dataları alamazmıyız,sanki böyle bir bilgi paylaşılmıştı bu formda.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Usta eline emeğine sağlık,yeterince açık ve açıklayıcı bilgi vermişsin bana.sanırım bu cihazı stock recoveryde sıfırlamaktan başka çare yok..Son olarak aklıma bişey geldi onu sormak istiorum sana.Cihazda 6.0.1 yüklü,bu sürümünboot.img dosyasını bir program araçılıyla düzenleyip usb hata ayıklayamayı aktif hale getirip tekrar odinle flaslayıp haliylede hata ayıklama açık oldugu için pc,ye baglayıp dataları alamazmıyız,sanki böyle bir bilgi paylaşılmıştı bu formda.

Hata ayıklamayi açsan bile bağlandığında izin vermem gerekecek ekran kilidi olduğu içinde izin veremeyeceksin, yeni nesil cihazlarda güvenlik olayları çok daha iyi hale geldi çoğu durumda kullanıcı verilerini korumak adına silmeden cihazı acmana izin vermiyor. Şu anki durumda da eğer dediğim gibi FRP lock on ise tek çaren sıfırlamak.

mert_33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eğer cihaz için doğru root'u yüklüyorsan , Evet frp on olması ve. Cihazı sıfırlaman gerekerecektir. Bu tip cihazlarda OEM kilidini kaldırmadan TWRP olsun AutoRoot dosyası olsun yüklemeye izin vermez ve cihaz kendini kilitler Yani FRP Lock : ON olur. Ve FRP'yi Off yapıp OEM kilidini açmadan TWRP yükleyip bilgileri alman imkansız diyebiliriz. FRP : OFF ve OEM kilidi açık olsa dahi. G610F TWRP yüklendiğinde File Manager kısmına gelemezsin. File Manager kısmına gelip ekran şifresi olan dosyaları silmen içinde, Cihaza TWRP yüklendikten sonra bir kerelik TWRP'de "FORMAT DATA" yapman lazım. Bu da cihazda hiçbir veri bırakmaz. Stock Romun Wipe Format Data'sı gibi. RecSpeed

Kısaca böyle cihazlar geldiğinde ilk olarak Recovery menüye girin. Eğer stock Recovery ise. Müşteriye tüm bilgilerin silinme ihtimali olduğunu söyleyin. RecSpeed

Eğer TWRP yüklü ise. Install 'a tıklayın eğer 2 den fazla dosya görünüyorsa. Yukarıda Musa ustanın paylaştığı yazıyı okuyup adım adım yapabilirsin. Sadece gesture.key , password.key , locksetting.db sildikten sonra Advanged / Reboot derseniz, Ekran şifresi kalkacaktır.. Bu kadar yazmamın nedeni, daha önce hiç TWRP yüklememiş olmanız. Yeni cihazlara dikkat edin.

NOT: Cihaza TWRP yüklediniz. Dosyaları göremiyorsunuz. File Manager kısmıda boş o zaman dosyayı indirip. RecSpeed

Twrp'den Advanced / Adb Sideload / sağa kaydırın sonra pc den adb klasörüne indirdiğiniz gesture.zip dosyasının olduğu kısmında Shift + Sağ tık yapın.

Komut Yöneticisini Burada Aç dedikten sonra şu kodu girin. adb sideload gesture.zip

Bu TWRP yüklü cihaza format atmadan ekran şifrenizi sıfırlayacaktır. Bu işlem tüm samsung modelleri için geçerli olsada G610F gibi bazı dataları şifrelenmiş cihazlar yukarıdaki yazdığım nedenlerden ötürü her türlü SIFIRLA ma isteyeceğinden bu işlem G610F modeli için geçerli değildir.
ustam burdaki dosyayı upload edebilir misin sana zahmet bana lazım NOT: Cihaza TWRP yüklediniz. Dosyaları göremiyorsunuz. File Manager kısmıda boş o zaman dosyayı indirip.

teknosoftistanbul

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Kısaca böyle cihazlar geldiğinde ilk olarak Recovery menüye girin. Eğer stock Recovery ise. Müşteriye tüm bilgilerin silinme ihtimali olduğunu söyleyin. RecSpeed

hocam gesture.zip dosyası silinmiş elimdeki j7 prime file managerden dosyaları görmüyor görünmesi için paylaştığın işlemi dosya olmadığı için yapamıyorum buraya eklersen faydalanalım