Çözüldü Samsung Galaxy J7 failed to mount CPEFS invalid argument (1 Viewer)

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
CPEFS'yi bağlayamadı (geçersiz argüman)(failed to mount CPEFS (ınvalid argument)

Sm j710f modelinde açılmayan telefonlar için yapılması gereken işlemler.

Combination yükleme
Stock rom yükleme
Download modda twrp yüklüyoruz.
Magiskle root atıyoruz.
Wipe cache/dalvik yapıyoruz.

Repair işlemini deniyoruz.

Eğer hala olmuyorsa donanım sorunu olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
CPEFS'yi bağlayamadı (geçersiz argüman)(failed to mount CPEFS (ınvalid argument)

ne yapabilir hocam lütfen yardım edebilirmisinz
..kısaca dıyo kı sıstemım başalamak ıstıyo.lakın karsılığındakı dosya yok..napıbalbır yazılım deneyınız.lakın aynı hatayı verecektır.o zaman cıp arızası..octoplus box elınız varsa boot atla seceçegını ısaretlıyip o sekıl yazılım atın.başak secenek te yok

Son düzenleme:

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
elimde z3x var sadece ondan yazılım atıyorum olmuyor zaten. octoblos yok :(

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
recovery giriyor mu cıhaz.kı gırmıyosa kı gırmıycektır..boot bozuktur..

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
supersuyu kuracam bana aynı hatayı veriyor twrp üzerinden sıfırlama yapıyorum aynı hatayı veriyor

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
resım atarmısın.bırde şu cıhazın bır hıkayesını atlatsan.yanı cıhaz sıze geldıgınde nasıldı.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
yababılcegınız son ve tek sey.cıhazın orjınal romunu bulup yuklemek..bunu nasıl olacagını bılıyorusunuz dımı.yanı cıhazın orjınal yazılımını.?

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
recovery modda system, data, dalvic,factory reset vs ne varsa sil cihazdan.
4 parça en güncel romu bul
roma uygun bir pit dosyası bul
z3x de pit dahil bütün rom parçalarını update boot update efs seçiliyken yazılımı yaz
inşallah düzelir.
düzelmez ise emmc ye bir ısı geç derim

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[h=1]J710FXXU4BRA2 - Galaxy J7 ⑥ SM-J710F MID Iraq bunu indiriyorum şuan.sizin önereceğiniz orjinal yazılım bilen var mı ve pit dosyası ????[/h]

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet bu romu odin den attım açıldı telefon rottu attım ımeılı attım parc certifica yaptım şebeke gelmedi telefona bu nedendir hocam

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet bu romu odin den attım açıldı telefon rottu attım ımeılı attım parc certifica yaptım şebeke gelmedi telefona bu nedendir hocam

cevabını vermiştim

https://www.gsmkolik.com/sorularini...-invalid-argumentsorunu-acilll.html#post53324

bord değişimi ile sorun çözülmüş yazıyor ama sen istersen bunu dene ama imei repair yapılmış bir cihazsa şebeke gelmeyebilir haberin olsun 2018 yazılımı bu

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aynen öyle turkcel gsm demişti zaten o dediğinizi attım ama yazılımı attıktan sonra birdaha dowland moduna geçiyor kablo takılıyken ve rott atarken yine aynı yazıyı alıyorum ama rotu atıyor sonra tek skıntı şebeke gelmiyor???