Kriz Yönetimi (1 Viewer)

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustalarım internette vs birçok forum sitelerinde okuduklarım şahsen beni üzdü , bir çok klavye ustaları ne bilgisayarcıları ne telefoncuları nede esnafı begenir durumdalar .
Telefoncular - bilgisayar hırsız parça çalan vs vs
Esnaf kazıkcı gibi uzuyor gidiyor .
Bu gibi boş boğaz bildiğini zanneden ama hiç bir konuda fikri olmayan insanların ağızlarına laf vermemek için müşteri ile nasıl iletişim kuruyorsunuz örnek vermek gerekir ise ;

Bir abimiz az önce iphone 5 ekran değişimi yaptım ama telefon hata vermeye başladı diyor
Bu gibi durumlar başımıza geldiği zaman nasıl kırizi yonetmemiz gerek.
Müşterilerin bilgidiği tek şey ben verdiğimde çalışıyor du .
Sadece ekran kırıktı gibi sucu bize yükleyen kalıp cümleler .
Siz değerli ustalarımızın cevaplarını beklemekteyim .

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Müşteri kendince haklı çıkabiliyor cihazın ekranı kırılmadan önce herşey iyi çalışır ekran kırılınca bazı arızalar çıkarta bilir bu iş iletişimde zorlukların yaşandığı bir iş Allah hayırlı müşteri nasip etsin inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Müşteri kendince haklı çıkabiliyor cihazın ekranı kırılmadan önce herşey iyi çalışır ekran kırılınca bazı arızalar çıkarta bilir bu iş iletişimde zorlukların yaşandığı bir iş Allah hayırlı müşteri nasip etsin inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Amin abi , eminim mesleki hayatınızda böyle bir durum ile karşılaşmısınızdır abi nasıl yol izliyorsunuz .

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
ben genelde müşteriyi memnun ederek çözüyorum orta yol elbet bulunuyor

safhal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Önce sorunu kabullen. "Heyecanlanma patron her şeyin vardır bir çaresi sıkıntı etme, bana bırak tekrar inceleyeyim problemi neymiş" aradan 1 yada 2 gün geçsin. Emin ol karşı tarafta da yumuşama olacaktır. İlk anda kesinlikle sert çıkma, çünkü o kavga etmeye gelmiştir.