Kutlama (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
www.gsmkolik.com Yönetimi olarak ;
Tüm islam aleminin Regaip kandilini kutlar Hayırlara vesile olmasını dileriz.

Emeği geçen herkese teşekkürler

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. kandiliniz mübarek olsun..

karatayyy

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tüm müslüman kardeşlerimin kandilini en içten dileklerimle hayırlara vesile olmasını dilerim......

Lazer

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tüm TÜRK İSLAM alemini'nin Regaip kandili kutlu olsun

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
herkezin kandili mubarek olsun

iphone servisi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Regaip kandili üç ayların başlangıcını işaret etmektedir.Bu aylarda yapılan ibadet ve dualar diğer aylara göre makbul olması daha muhtemeldir. Tüm müslüman kardeşlerimin Regaip kandili mübarek olsun.

ugur_kılıç

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tüm Müslüman Alemin'in Kandilini Kutluyorum

looupss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Regâib kandili HZ. Muhammed’in (sallallâhü aleyhi ve sellem) Allah’ın bazı çok özel fiilî tecellilerine mazhar olduğu, nuranî lutf u ihsanlara, semavî mevhibelere eriştiği bir gecedir.

"Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir.
O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir. "
(Tevbe Suresi, 128)

Bugün Ne Yapılmalı
Hz. Resulullah efendimizin buyurduğuna göre Regaib gecesinde bir çok günahlar bu gecenin hatırına bağışlanır ve her kim bu namazı kılarsa kabre konulduğu ilk gece Allah Teâlâ bu namazın sevabını ona güzel, parlak ve güzel bir yüzlü olarak gönderir. Fasih bir dille ona ey benim habib’im! Müjdeler olsun ki her şiddet ve zorluktan kurtulanlardan oldun.” Ona sen kimsin? Allah’a yemin ederim ki senin gibi güzel yüzlü birisini görmedim, senin sözlerinden daha tatlı bir söz duymadım ve senin kokun gibi güzel kokulu bir koku koklamadım.” Der. O da ben falan yılın, falan ayında falan gece kıldığın namazın sevabıyım. Senin yanına hakkını eda etmek için geldim. Yalnızlığında birlikte olalım ve vahşeti senden gidereyim. Sur üfürülünceye kadar kıyamette ben senin üstüne gölge olacağım. Dolayısıyla mutlu ol ki asla senden hayır yok olmayacaktır.

Bu geceyi nasıl karşılamak, nasıl ihya etmek gerekir

Bu gece, oruçlu olarak karşılanmalıdır.
Bu gece, kazâsı olanın hiç değilse bir günlük kazâ namazı kılması, çok iyi olur.
Kur’an-ı Kerim okunmalıdır.
Bu gecenin ihyâsı, yatsı namazıyla sabah namazını camide cemaatle kılmakla olur. Bu, gecenin ihyâsıdır. Bütün günün ihyâsı bu... Yatsı namazı ile sabah namazını camide kılmak, o günün, o gecenin ihyâsı demektir. İnsan sabahlara kadar, akşamlara kadar ibadet etmiş gibi sevab kazanır.
Bir başka ihyâ şekli zikir ..... "Lâ ilâe illallah", "Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammed", "Estağfirullah", "Sübhànallah", "Elhamdülillâh", "Allahu ekber", "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm", "Allah" gibi sözler mübarek kelimelerdir, cümleciklerdir. Bunları zikretmek çok sevabdır..
Bazı namazlar vardır,
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) kılmıştır. Bunlardan birisi de Tesbih Namazı’dır.

Regâib gecesi, akşamla yatsı arasında: 12 rek’at "Hacet Namazı" kılınır.

İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tüm islam aleminin Regaib kandilini kutlar Hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah tan dilerim

guven047

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tüm TÜRK İSLAM'nin Regaip kandili kutlu olsun

tüm kürt islam aleminin REGAİP kandili Kutlu olsun usta yanlış yazıyorsunuz sınırım öyle olmaz

TÜM İSLAM ALEMİNİN VE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN REGAİP KANDİLİ MÜBAREK OLSUN DAHA İYİ Olur

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
tüm kürt islam aleminin REGAİP kandili Kutlu olsun usta yanlış yazıyorsunuz sınırım öyle olmaz

TÜM İSLAM ALEMİNİN VE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN REGAİP KANDİLİ MÜBAREK OLSUN DAHA İYİ Olur
onun duası sadece türklere senin ki sadece kürtlere bizim Duamız Tüm islam alemine ikinizde bizden aşagıda kaldınız ozaman :)