LG G2[D802] Fastboot moduna girmiş full brick olmuş cihazı kurtartma[KESİN ÇÖZÜM] (1 Viewer)

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
konu alıntıdır k520dy de denedim olmadı ama cihaz fastboot moduna giriyordu aklınızda olsun diye paylaşıyorum

Öncelikle selamlar arkadaşlar.
Dün başıma gelen yanlış rom kurma olayı sonucu telefonum tamamen brick olmuştu. ancak fastboot moduna girebilmekteydim biraz uğraştıktan sonra cihazın kimliğinin atılan kernel sonucu değiştiğinin farkına vardım. ve yerli yabancı forumları iyice araştırmama rağmen bi çözüme varamadım(ubuntu ile yapılan işlemleri defalarca denememe rağmen)
Ancak bir forumda fastboot modundan kurtulmayla ilgili bir takım işlemler paylaşılmıştı o adımlar sonucu fastboot modundan kurtuldum ve bu işlemler sonucunda kendim bişeylerin farkına varıp işlemi değiştirdim ve olayı çözdüm. bu olayı bu dertten müzdarip defalarca yöntemler denemelerine rağmen çözüm bulamayan kardeşlerimle özellikle paylaşıyorum

1-öncelikle adb driver ve telefona ait tüm driverları edinmeniz gerekiyor. adb driver yetiyor gibi ancak telefona ait diğer driverlarıda kurmakta fayda var
adb driver
lg usb driver
2-adb klasörünü C:\ sürücüsüne atın. (adb )
3- Ses kısma tuşu + USB kablosunu telefona bağlayın.(full brick olmuş cihaz kesinlikle fastboot moduna girer bu kombinasyonla)
4-Başlat >> Çalıştır >> cmd
5-Her adımı sırası ile onaylayarak takip edin.

cd c:\adb
fastboot erase cache
fastboot erase recovery
fastboot erase laf
fastboot erase aboot
fastboot erase misc
fastboot erase dbi
fastboot flash laf laf.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash aboot aboot.img
fastboot flash misc misc.img
fastboot flash dbi dbi.img
fastboot reboot

6-Tekrar fastboot ekranı gelecektir.
7-USB kabloyu çektikten sonra güç tuşuna telefon tamamen kapanana kadar basılını tutun.
8-Ses açma tuşu + USB kablosunu bilgisayara bağladığınızda "Download Mode" karşınıza gelecektir.
9-Ayrıca recovery olarak twrp ekledim direk recoveryden custom rom kurmak isterseniz oradanda kurulum yapabilirsiniz. Ama benim tavsiyem öncelikle türkiye
resmi romuna flash tool ile dönün sonra root ve recovery işlemlerini bildiğiniz yöntemlerle yapabilirsiniz

flashtool ile orjinal roma dönmek isterseniz linkteki

''1. KURULUM REHBERİ- KURULUMU NASIL GERÇEKLEŞTİRİRİZ'' başlıklı kısımdan yapabilirsiniz.

NOT:eğer kurulumda %49da kalma sorunu alıyorsanız Flashtool 2014 programında normal flash yerine CSE Flash seçerek devam edin yine olmazsa buradaki işlemleri uygulayınız

Alıntı yapacak arkadaşlar kaynak belirtirlerse daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. uygulayıp başarılı olan ya da sorun yaşayanlar yorumlarını burada paylaşırlarsa daha iyi çözüme ulaşacağımızı düşünüyorum. herkese geçmiş olsun kolay gelsin

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Denemelisiniz. Bu sorunu yaşamış arkadaşlar evet bunu başka cihazlarda uygulayabilirsiniz. ..başarılı bir paylaşım. Tesekurler