LG V10- 901 (F600s) EDL MODU VE iMEi SORUNU (1 Viewer)

ErdemLg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar selam.. bir süre önce internet üzerinden V10 satın aldım.. Bugüne kadar da keyifle kullandım.. ( 7 aydır)
fakat dün servis düştü.. imei bloke oldu tahmin ediyorum.. internetten çeşitli çözümleri denemek için araştırdım..
Androidbrick deki Qualcom snapdragon imei kurtarma makalesini adım adım izledim..
Ama bir türlü aygıt yöneticisinde "Qualcom usb" portu açılmadı.. Bunun üzerine "minimal adb and fastboot" programı ile
portları açmaya çalıştım.. program "list devices" yazdığımda telefonumu görüyor ama diğer diag port komutları çalışmıyordu..
bende nette bulduğum şu sitedeki adımları izledim... :( ... "en.miui.c o m/thread-303648-1-1.html"
diyorki eğer bunların hiçbirisi olmazsa "adb reboot edl" yapın Qualcom portu otomatik yüklenecek... Sakın yapmayın ben yaptım..
Telefonumun herşeyi çalışıyor şebeke hariç. Whatsapp, wifi, menüler.. fakat artık bilgisayar hiçbir şekilde telefonumu görmüyor..
:( telefonda bilgisayarı.. sadece şarj oluyor..şimdi..:
1- EDL modundan çıkabilirmiyim....
2- Telefonun kod menüsündeki CRCWIZARD ile imei kodunu değiştirebilirmiyim...
3- Telefonumu "imei, edl, 5.11 den 7'ye upgrade" konularında yardım edebilecek bir arkadaş varsa yollayabilirim..

Bu konuda uzman arkadaşların yardımcı olacağına inanıyorum.. şimdiden teşekkürler..

ErdemLg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle herkese Selamlar.. Birkaçgün beklememe rağmen kimseden ses çıkmadı...
Ne bir çözüm nede bir tavsiye... Ya gerçekten anlayan hiçkimse mesajı görmedi.. ya ???
Neyse Telefonum sizlerin tabiri ile brick olma pahasına denemeler yapmaya karar verdim..
yaptıklarımı madde madde anlatacağım.
Yalnız herkes denemeden önce benim gibi sorumluluğu kendi üzerine alsın..
Umarım birilerine faydası olur....

1- Benim telefonum V10 901 F600s
2- Telefonum Rootlu dur
3- önce *#546368#*900# Kodunu girip "Hidden menu" yü açıyoruz.
900 olan kısıma kendi telefonunuzun serisini gireceksiniz- 900/901/960 gib
4- "SVC MENU" altında "CRCWIZARD TEST" var ona tıklıyoruz. üstünde iki sekme var.
ikinci sekmeye geçtiğimizde ilk satırda imei kodunu görüyoruz.. yanında bluetoth adresi birde mac (galiba) adresi var..
5- Alt satırda üzerinde tik işaretleri olan üsttekinin aynısı 3 satır var. imei hariç diğer "tik"elri kaldırıyoruz..
6- Doğru bir imei numarasını tikli satıra giriyoruz. "GENERATE" altında "WRITE" butonuna tıklıyoruz..
7- Başka bir şey yapmadan cihazı arka tuşuna basılı tutup menüden Kapat ve Başlat diyoruz..
8- Açıldığında imei kontrol edin (*#06#) büyük ihtimal işlem tamam..

Bilgisayarıma telefonu nasıl göstermeyi başardığımı sonra anlatırım.. Yoruldum...

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burası %99 teknik servis arkadaşların olduğu bir forum zamanında Ustalarımız şartsız olarak yardım etti gelen son kullanılara ama çoğu zaman bir teşekkür bile edilmedi onlara , kısacası işini gören gitti buda birçok arkadaşı üzüyor tabi bir çok usta uzaktan da olarak burda ticaret yapıyor ,bunlar şahsi görüşlerim