Yardım Mi 10 Lite 5G (monet) IMEI Repair Problemi (1 Viewer)

hyperkin

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba.

Mi 10 Lite 5G cihazıma imei repair işlemi yapmak istiyorum. QPST ile xqcn backup'ı aldım, QCNView ile xqcn'den qcn'e dönüştürdüm, bir HEX editor ile imei numaralarını değiştirdim ve tekrar xqcn'e dönüştürdüm. TWRP'den Mi 10 Lite TWRP ile reset EFS Kodları'nı girdim ve telefonu tekrar açtığımda beklediğim gibi SIM yok hatası aldım, Son hazırladığım xqcn dosyasını restore edip telefonu yeniden başlattığımda telefon stok recovery'ye atıyor ve "NV data corrupted" hatası alıyorum. Bu durumu (mümkünse box olmadan) nasıl çözebilirim?

hyperkin

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
KARDEŞİM CİHAZIN SES KISMA tuşuna as yeniden başlat de fast boot a girer yada twrp den bak cihazın modeli ne _?

Fastboot ekranında bir kod çıkmıyor, şu şekilde görünüyor:
https://i.ytimg.com/vi/MR3YW1Bt9e8/maxresdefault.jpg

Cihazın Android kod adı monet, modeli Mi 10 Lite 5G (Türkiye'de yok), Android versiyonu Android 10, MIUI versiyonu V12.0.1.0.QJIEUXM. Bunlardan birini mi sordunuz?

Bu arada TWRP'den EFS backup'ımı restore yaptığımda telefon sorunsuz çalışıyor.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
bu araçları kullan yapamz isen bir servise götür orjinal imei leri yazmak için bu tollları kullanabilirsin

Ekli dosyalar

• mi-note-10-lite ENG.qcn
    388.5 KB · Görüntüleme: 143
  • QCN Rebuild.rar
    702.4 KB · Görüntüleme: 199

hyperkin

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu araçları kullan yapamz isen bir servise götür orjinal imei leri yazmak için bu tollları kullanabilirsin
Teşekkürler hocam, haftalardır çözemediğim problemi çözdüm sonunda. O verdiğiniz QCN dosyası benim telefonun değil Mi Note 10 Lite'ın (Mi 10 Lite 5G'den farklı) QCN dosyası, ancak jjaQcnBuilder yardımıyla IMEI2'ye yazmayı başarabildim. IMEI1 şu an 00 olarak görünüyor ama benim için problem değil.
Tekrardan teşekkürler.

HalilUyanik

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler hocam, haftalardır çözemediğim problemi çözdüm sonunda. O verdiğiniz QCN dosyası benim telefonun değil Mi Note 10 Lite'ın (Mi 10 Lite 5G'den farklı) QCN dosyası, ancak jjaQcnBuilder yardımıyla IMEI2'ye yazmayı başarabildim. IMEI1 şu an 00 olarak görünüyor ama benim için problem değil.
Tekrardan teşekkürler.
Nasıl yaptığın konusunda bilgilendirebilir misin yardıma ihtiyacım varda gerekli yazılım ve toolları bulamıyorum.

bey4zz

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
imei yi yazdık sebekeyi alamadık ... qfill qpst bi yerde bi noktada bi eksikik var .. o noktalarda gezmekteyz ..

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Merhaba.

Mi 10 Lite 5G cihazıma imei repair işlemi yapmak istiyorum. QPST ile xqcn backup'ı aldım, QCNView ile xqcn'den qcn'e dönüştürdüm, bir HEX editor ile imei numaralarını değiştirdim ve tekrar xqcn'e dönüştürdüm. TWRP'den Mi 10 Lite TWRP ile reset EFS Kodları'nı girdim ve telefonu tekrar açtığımda beklediğim gibi SIM yok hatası aldım, Son hazırladığım xqcn dosyasını restore edip telefonu yeniden başlattığımda telefon stok recovery'ye atıyor ve "NV data corrupted" hatası alıyorum. Bu durumu (mümkünse box olmadan) nasıl çözebilirim?

bu işlemi yaparken sen kesin sim 1 ve 2 ye işlem yaptın değiştirdin dimi ??? sim 1 rin hex kodlarını 00000... yapman laızmdı yani bu yedek aldıgın qcn yi
eng qcnye cevirip yazcagın noyu sim 2 ye yeni nonu yazcaktın ki cihazın dual simse tek simse hic ugrasma olmaz

ve bana ozelden ulas yardımcı olayım

Son düzenleme:

XİAOMİ Mİ

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mi 10 da.efs reset yapıp.imei numaraları silindikten sonra
Tekrar CMD ile tekrar modem dosyası komutu veriliyor mu Yoksa düzenlenen qcn direk qfil mi yapılıyor