mikrodalga fırında bord ısıtma (1 Viewer)

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
mikrodalga fırında ısıtılan cihazlarda özellikle nokia larda çatlak olan bordlarda %80düzelme sağlıyormuş deneyen yada kullanan varmı

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu bilgiyi genpa teknik servisinden aldım mikrodalga fırının ısısı bordu genleştirip çatlağı düzeltebiliyomuş

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
lazer havyadan başka mesela e 71 gibi kafesli cihazlarda kullanılıyomuş lazer havya ile microdalgayı karıştırmam

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet arkadaşlar genpa dan aldığım bilgi şu
-microdalga fırını alıyoruz ona bir termometre bağlıyoruz yanmaz kablo ile sonra bordun ortasına bağlıyoruz 210 dereceye kadar microdalga fırında ısıtıyoruz donma arızaları yüzde 80 düzeliyo microdalga fırın ısısı ile cihaz genleşiyo ve bord çatlağı varsa düzeliyo soğuk lehimler tazeleniyo bord şişmiyo entegre şişmiyo

odeon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ewet syn sayopa izmire platınium servisine gittim bayilik war bizim teknık servisinde gördum arkadaşım adam sadece boardı koyuyor içine 5 dk ayarlı sanırım bekletiyor sonra ses gelıyor zaman doldu diye sonra alıyor onu oradan topluyor değine katılıyorum seyi anlayamadım mesela plastık tabak yanmıyor içi pişiyor board koyduk entegrelere zarar vermıyor direk lehımleri ısıtıyor aklıma takılan abi upp si silikonlu olanları patlatırmı acaba denemek lazım cinlerde tabiki silikon yok acabaları yok koy cıkart tamamdır denemek lazım :D:D:D

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
210 dereceye kadar patlamıyo silikonlar zaten bordun ortasına lehimle termometre bağlayıp dışarı yanmaz kabloyla derecesini kontrol ediyolar 210 dereceye gelince hazır cihaz pişti afiyet olsun:)